Him
  • Him
  • Advanced Member
2020-12-06T18:46:08Z
velika krivica toga 2. svjetskog rata želi u zapadu, Hitler je samo nuspojava njihovog sebičnog ponašnja u svijetu. Meni su osobno Njemci i Talijani uz Autrijance najdržai narodi na svijetu, i oni su mi uzor što se tiće umjetnosti, arhitekture i mehanike. Njemce mi je najviše žao i najviše su nastradali, što zbog sebičnog ponašanja zapada što zbog hitlerove nemoguće vizije koju je predočio očajnim Njemcima u tom trenutku i na kraju oni su jedini u svijetu , koji priznaju svoje greške uz sve to plaćaju ratne odštete i više nego što trebaju.

Talijani kakvi god da jesu oni ipak stvaraju umjetnost, ima se što od njih naučiti.

Eto kada pogledam Hrvatsku danas, što je nama Jugoslavija ostavila, krletke za golubove:)18 Temelj Hrvatske vizure je Mađarska, Austrijska i djelomično Talijanska kultura.

Odnosno bivša Juga i današnji divlji kapitalizam je u Hrvatskoj donio profiterstvo i betonizaciju duž cijelog Jadrana:)18

Hrvatska je postala Texas bez vatrenog oružja. Šutnja je zabetonirana duboko i razum u Hrvatskoj ne postoji niti će ikada postojati jer smo svi više manje skloni nepotizmu, plavim kuvertama i ono najvažnije teškom kriminalu, gdje i najveće institucije tome ne mogu odoljeti. Hrvatska je uz osiromašenu Jugo arhitekturu + 30 godina betonizacije u "modernoj" Hrvatskoj nepovratno uništena, s vremenom ćemo biti na razini Albanije kako smo krenuli. :)18
bero
  • bero
  • Advanced Member Topic Starter
2020-12-07T12:46:32Z
Originally Posted by: Him 

velika krivica toga 2. svjetskog rata želi u zapadu, Hitler je samo nuspojava njihovog sebičnog ponašnja u svijetu. Meni su osobno Njemci i Talijani uz Autrijance najdržai narodi na svijetu, i oni su mi uzor što se tiće umjetnosti, arhitekture i mehanike. Njemce mi je najviše žao i najviše su nastradali, što zbog sebičnog ponašanja zapada što zbog hitlerove nemoguće vizije koju je predočio očajnim Njemcima u tom trenutku i na kraju oni su jedini u svijetu , koji priznaju svoje greške uz sve to plaćaju ratne odštete i više nego što trebaju.

Talijani kakvi god da jesu oni ipak stvaraju umjetnost, ima se što od njih naučiti.

Eto kada pogledam Hrvatsku danas, što je nama Jugoslavija ostavila, krletke za golubove:)18 Temelj Hrvatske vizure je Mađarska, Austrijska i djelomično Talijanska kultura.

Odnosno bivša Juga i današnji divlji kapitalizam je u Hrvatskoj donio profiterstvo i betonizaciju duž cijelog Jadrana:)18

Hrvatska je postala Texas bez vatrenog oružja. Šutnja je zabetonirana duboko i razum u Hrvatskoj ne postoji niti će ikada postojati jer smo svi više manje skloni nepotizmu, plavim kuvertama i ono najvažnije teškom kriminalu, gdje i najveće institucije tome ne mogu odoljeti. Hrvatska je uz osiromašenu Jugo arhitekturu + 30 godina betonizacije u "modernoj" Hrvatskoj nepovratno uništena, s vremenom ćemo biti na razini Albanije kako smo krenuli. :)18

nisi onda baš na ti s poviješću.
najviše su nastradale rusija i poljska...i to baš od tih istih nijemaca.

pfs-prevarantske frustrirane seljačine
- dr jupidu
DjomlaKS
2020-12-07T13:04:27Z
Uz židove, najvece žrtve su definitivno Poljaci! Poljska je stradala i od Nijemaca i od Rusije.
Rusija je također pretrpjela veliku štetu, al Rusija je bila zločinac, tako da ne ide u isti rang s Poljskom.
Nijemci su gadno stradali u Berlinu, al ratna odmazda u takvom situacijama nije nesto iznenađujuće.

Inače meni je zanimljivo kako su npr. mađari bila teski fašisti koji su odmah krenuli na Rumunje kad su im švabe dosle u pomoc, a kasnije glume da su bili žrtve fašizma.
Podsjetilo me to na jednu raspravu a jednim Srbinom na fejsu, kad mi je "očitao" lekciju i objasnio da su svi srbi bili antifasisti al su ih eto Švabe natjerale da se bore međusobno. Tako da nije istina kako je Nedic bio njihov pijun, a Draža htio vlast za sebe pa zato tražio pomoc švaba da napadne partizane 😃
bero
  • bero
2020-12-07T13:26:17Z
Originally Posted by: DjomlaKS 

Uz židove, najvece žrtve su definitivno Poljaci! Poljska je stradala i od Nijemaca i od Rusije.
Rusija je također pretrpjela veliku štetu, al Rusija je bila zločinac, tako da ne ide u isti rang s Poljskom.
Nijemci su gadno stradali u Berlinu, al ratna odmazda u takvom situacijama nije nesto iznenađujuće.

Inače meni je zanimljivo kako su npr. mađari bila teski fašisti koji su odmah krenuli na Rumunje kad su im švabe dosle u pomoc, a kasnije glume da su bili žrtve fašizma.
Podsjetilo me to na jednu raspravu a jednim Srbinom na fejsu, kad mi je "očitao" lekciju i objasnio da su svi srbi bili antifasisti al su ih eto Švabe natjerale da se bore međusobno. Tako da nije istina kako je Nedic bio njihov pijun, a Draža htio vlast za sebe pa zato tražio pomoc švaba da napadne partizane :D

Srbi su u Srbiji ratovali protiv Nijemaca samo u "Otpisanima" :)18

a Mađari su bili hardcore fašisti/nacisti. Nisu ni nikakve pokrete otpora imali.

- dr jupidu
balkanbomber
2020-12-07T14:04:13Z
https://www.krone.at/2292985 

u Becu na "memorial place" za nedavni teroristicki napad nasli srusene svijece i druge memorijalne stvari, prvo mislili da je vjetar bio.

sad su pregledali snimke nadzornih kamera i vidjeli da je neka zena nogama gazila i rusila, uglavnom harala po tom mjestu, ispostavilo se da je turskog porijekla... LOL
On je čovjek jako dobar momak!
nofrx
2020-12-07T15:11:21Z

Podsjetilo me to na jednu raspravu a jednim Srbinom na fejsu, kad mi je "očitao" lekciju i objasnio da su svi srbi bili antifasisti al su ih eto Švabe natjerale da se bore međusobno. Tako da nije istina kako je Nedic bio njihov pijun, a Draža htio vlast za sebe pa zato tražio pomoc švaba da napadne partizane :D

Na skali od 1 do 100, ruski zločin prema poljskoj je
7 od 100, a njemački zločin prema rusiji i poljskoj 97 od 100.

I jedno i drugo je zločin ali je toliko različit po svim kriterijima da se ne može uopće trpati u istu rečenicu.
KW CHAMPION
DjomlaKS
2020-12-07T15:41:31Z
Originally Posted by: nofrx 

I jedno i drugo je zločin ali je toliko različit po svim kriterijima da se ne može uopće trpati u istu rečenicu.

Zar nije u početku rata Poljska bila raskomadana na pola, jedan dio Njemačka, drugi Rusija?
Je li Rusija izvršila tada agresiju na Poljsku?
Jesu li Rusi odmah strijeljali nekoliko desetina tisuća Poljaka?
Jesu li 45-e Rusi masovno silovali poljakinje, pljačkali, i po potrebi ubijali poljake?

Ispravi me ako griješim.
nofrx
2020-12-07T16:50:59Z

Zar nije u početku rata Poljska bila raskomadana na pola, jedan dio Njemačka, drugi Rusija?
Jesu li 45-e Rusi masovno silovali poljakinje, pljačkali, i po potrebi ubijali poljake?

Ispravi me ako griješim.

Rusi su okupirali pola poljske i pobili 22 tisuće časnika, policajaca, političara i intelektualaca.
To je opseg zločina.

Sve drugo je manipuliranje činjenicama.

Je li neki ruski vojnik silovao poljakinju ili ubio nekog poljaka da ga oplljačka?
Vjerovatno

Isto kao što je američki vojnik silovao francusku ženu i ubio belgijskog seljaka.

To je dio rata.

Ali uspoređivati to sa onim šta su radili njemački naacisti u poljskoj i rusiji ne priliči.

Relativiziranje tipa i jednu i drugi izvršili agresiju i ubijali poljake također nr priliči ozbiljnoj i pravednoj raspravi

Ubiti 22 tisuće vojnika i policajaca streljanjem i ubiti nekoliko milijuna žena, stara ca i dijece ne ide u istu rečenicu.

KW CHAMPION
nofrx
2020-12-07T16:53:10Z
To kao da ja kažem da su finci u finsko-ruskom ratu i oni manijaci iz ugande(hutu-tutsi) isti.
I jedni i drugi su ratovali i ubijali.

I jedni i drugi su ubijali?
Ispravi me ako griješim
KW CHAMPION
nofrx
2020-12-07T17:00:26Z
Mržnja između poljskog i ruskog naroda potječe još iz srednjeg vijeka.

Poljaci su jedini osvojili Moskvu u ratu zapravo, i to mislim dvaput.
Ne računam Napoleona kojem je prepuštena zbog strategije.
Sasvim mi je vojno strateški logično okupirati smrtnog neprijatelja s kojim graničiš ako imaš tako dobru priliku..

Tako da tu okupaciju pola poljske treba gledati i u tom kontekstu
I u kontekstu vladanja poljskom do 1990.
Ja stvarno ne znam za neke zločine osim već navedene Katinske šume

Evo i danas su poljaci njemcima sve oprostili a ruse mrze iz dna duše.
I danas su možda najveći ruski neprijatelj.
KW CHAMPION
forpfs
2020-12-07T21:24:26Z
Originally Posted by: Bronson0 

Ima li ko da se kuzi u ekonomiju, imam par pitanja

Pucaj.
Ima tu par ekonomista, stipe ti je dobar za makro

Ja ti imam iskustva iz nekoliko korporacija

A imas i dosta malih poduzetnika
Him
  • Him
  • Advanced Member
2020-12-07T21:28:44Z
Originally Posted by: bero 

Originally Posted by: Him 

nisi onda baš na ti s poviješću.
najviše su nastradale rusija i poljska...i to baš od tih istih nijemaca.

Ti samo gledaš brojke koje su na kraju samo pretpostavka, okvirni broj ili politički broj u nekim slučajevima, ja gledam cijeli kolektiv. Njemci su jedini narod koji priznaju svoje greške, time su najviše oštečeni. Uvučeni u prvi rat i natjerani da se radikaliziraju prije drugog rata. Napraviše od njih da jedu štakore i očekuješ od njih da budu miroljubivi. Njemačka je do nedaavno bila najača ekonomija, to ti govori koliko im Njemačka nije nikada pasala. Oni nikada nisu skužili da su izmanipulirani i da će ih koštat glave u budučnosti.

Turci su po meni najpametniji, ništa ne priznaju i onda od njih nemaš što potraživati. Njemci budale će u sljedećih 200 godina financirati ljenčine. Srbi su također iznad Hrvata. Hrvat pruži ruku Srbinu on te pljune i dalje želi da mu pružaš ruku.
Him
  • Him
  • Advanced Member
2020-12-07T21:38:29Z

Ispravi me ako griješim.

Staljin je mali miš naspram Hitlera. Hitler je bio za veliku većinu veća prijetnja jer uz sve što je radio, htio je kompletno eliminirati razne kapitalce, koje je on smatrao da su odgovorni za uništenje Njemačke a na kraju i globalno gledajući. Da bi došao do tog cilja moraš objaviti rat susjednim zemljama ako ne surađuju i na kraju moraš pobiti ljude. Iza svega toga stoji da je Hitler od svih diktatora bio najopasniji ne zbog rasne politike koju je propovjedao nego upravo zbog diranja u politiku ekonomije koja sigurno nije bila samo na lokalnoj razini ciljana. Ljude je lakše odmaknuti od istine kada im kažeš da su Njemci bili veliki rasisti, pobili židove i mrzili ostalu rasu itd. Nitko se ne pita zašto su Slaveni prije Hitlera bili stigmatizirani kao lopovi i divljaci. I puno drugih pitanja koja se ne postavljaju.

Rusi su u tome trenutku gledali da prežive. odnosno komunisti nisu imali pretjerano nekakvog neprijatelja osim individualaca koji nisu pratili njihova pravila, a bilo ih je puno.

ovo je sada priča koju ja smatram da je relevantna, odnosno subjektivno mišljenje s moje strane. Druga je priča da je Hitler postavljen da napravi nered i da se kompletna geopolitčka situacija promjeni. Amerikanci nisu mogli samo tako ušetati Englezima i Francuzima, zato su imali jednu srednju EU zemlju koja bi mogla napraviti totalni kaos s obzirom da oni nisu imali veliku koloniju, ali su vojno uvijek bili motivirani, ali na nezahvalno mjesto između istoka Rusije i zapada Francuske i Engleske. Svatko je normalan znao da će Njemačka izgubiti rat kada su krenuli u samom početku na Rusiju. otvorili 3 fronte, to je vjerojatno najveća invazija nekog naroda na susjedne zemlje i dalje od toga. Pogotovo kada se radi o velikim žrtvama u ratu.
nofrx
2020-12-07T22:06:25Z
Ja mislim da je Hitler zapravo saveznik amerikancima.
Da ja zapravo radio za njihove interese.
A zauzvrat su samo glumili da ratuju protiv njega i uletili spasit 3/4 njemačke od rusa na kraju kad je bilo gotovo.

KW CHAMPION
nofrx
2020-12-07T22:11:17Z
A mislim da je prvi sa organiziranom protuslavenskom mrznjom i propagandom počeo Karl Marx nakon što su mu baš slaveni upropastili plan da pokori čitavu Europu kroz kvazi-revoluciju.
Da nije bilo Rusije, Čeha i našeg Jelačića i naših vojnika cijela bi Europa 1848 postala komunistička i kupala se u krvi i gladi
KW CHAMPION
Him
  • Him
  • Advanced Member
2020-12-07T22:51:11Z
Kada malo pogledate kako voditie svoj vlastiti život, uvidjet će te da je sve stvar manipulacije i fuliranja. kako curi priči nego se prezentirati u najboljem obliku, često to baš i nije istinita priča. Na kraju vodiš razgovor da joj se svidiš i i da pristane na broj moba ili instagram. Mislite li da je Plenković onakav kako sebe prezentira?. On manipulira ljudima svojim profinjenim govorom i da je on uvjek u pravu. Iza njega se tko zna što skriva. Sve je stvar koliko ste spremni svoju istinu i laž predočiti i kakav vam je moral. Osoba koja je sramežljiva, boji se vlastiti sjene, ne može u ničemu napredovati, samo može psihički pasti s vremenom. Ponekada u razgovru za posao nije dobro sve istinito napisati, osim ako te zbog toga mogu prekršajno i kazneno goniti.
DjomlaKS
2020-12-08T00:50:19Z

Rusi su okupirali pola poljske i pobili 22 tisuće časnika, policajaca, političara i intelektualaca.
To je opseg zločina.

Sve drugo je manipuliranje činjenicama.

Je li neki ruski vojnik silovao poljakinju ili ubio nekog poljaka da ga oplljačka?
Vjerovatno

Isto kao što je američki vojnik silovao francusku ženu i ubio belgijskog seljaka.

To je dio rata.

Ali uspoređivati to sa onim šta su radili njemački naacisti u poljskoj i rusiji ne priliči.

Relativiziranje tipa i jednu i drugi izvršili agresiju i ubijali poljake također nr priliči ozbiljnoj i pravednoj raspravi

Ubiti 22 tisuće vojnika i policajaca streljanjem i ubiti nekoliko milijuna žena, stara ca i dijece ne ide u istu rečenicu.

Sasvim mi je vojno strateški logično okupirati smrtnog neprijatelja s kojim graničiš ako imaš tako dobru priliku..

Tako da tu okupaciju pola poljske treba gledati i u tom kontekstu
I u kontekstu vladanja poljskom do 1990.
Ja stvarno ne znam za neke zločine osim već navedene Katinske šume

Evo i danas su poljaci njemcima sve oprostili a ruse mrze iz dna duše.
I danas su možda najveći ruski neprijatelj.

Bez uvrede, al toliko si nebuloza ovdje naveo da ne znam isplati li se uopce ici u daljnju raspravu. Jednostavno si nerealan kad su u pitanju Rusi, i svasta ces nesto naklapat umjesto da prihvatis da su bili zločinci i okupatori. Evo sad smo odjednom na 22 tisuća(iako pise preko 30) ubijenih Poljaka, i ne zna se vise za ruske zločine :)26

Samo cu reci da je malo žalosno uspoređivat francuskinje koje su dobrovoljno širile noge amerima, sa poljakinjama koje su silovane od strane osloboditelja!

Druga stvar je ovo za nacističko ubijanje djece, žena, staraca itd. Svi znamo sta je bio holokaust i da se to odnosi isključivo na holokaust, pa je zato lcemjerno namjerno izostavljati da su uglavnom židove tako ubijali, a ne Poljake, Ukrajince, Mađare itd.
E sad, možemo ih nazivati poljski ili ukrajinski židovi, kao sto se možemo praviti blesavi pa ih nazvati ukrajincima ili poljacima., al možeš li onda objasniti zasto su ih u većini tih zemalja s guštom bacali pred švabe da ih ovi ubijaju?? Il jos bolje, zasto Njemačka i danas placa odštetu zbog holokausta Izraelu a ne nekim europskim zemljama?
Jesu li ih Europljani smatrali svojim narodom, i jesu li oni zapravo bili Europljani ili Izraelci?

Jedan od zanimljivih zločina na tu temu je definitivno onaj u Ukrajini, kad su za samo par dana pobili preko 30 tisuća židova. Najzanimljiviji dio te priče je taj da su prve židovske žrtve stradale zapravo od Ukrajinaca, jer su ih ovi odmah počeli progonit, tuć po ulicama, i bacat pred švabe.
Tu je i Varsavski geto. Zločin protiv Poljaka, a zapravo su samo židovi stradali u njemu.
Čak je netko ovdje pisao i za Poljake kako su aplaudirali švabama kad su odvodili Židove. Samo jedan od dokaza da ih nisu smatrali svojim narodom.

Dakle o Holocaustu nemamo šta pisati. Zločin koji nema opravdanja. Ali kad pišemo o zločinima nad Poljacima i ostalim Europljanima, onda bih molio da se jasnije piše o kome govorimo, npr. poljacima ili poljskim židovima.
bero
  • bero
2020-12-08T08:29:47Z
Originally Posted by: forpfs 

Pucaj.
Ima tu par ekonomista, stipe ti je dobar makro

jel? :)20

- dr jupidu
bero
  • bero
2020-12-08T08:40:15Z

Druga stvar je ovo za nacističko ubijanje djece, žena, staraca itd. Svi znamo sta je bio holokaust i da se to odnosi isključivo na holokaust, pa je zato licemjerno namjerno izostavljati da su uglavnom židove tako ubijali, a ne Poljake, Ukrajince, Mađare itd.
E sad, možemo ih nazivati poljski ili ukrajinski židovi, kao sto se možemo praviti blesavi pa ih nazvati ukrajincima ili poljacima., al možeš li onda objasniti zasto su ih u većini tih zemalja s guštom bacali pred švabe da ih ovi ubijaju?? Il jos bolje, zasto Njemačka i danas placa odštetu zbog holokausta Izraelu a ne nekim europskim zemljama?
Jesu li ih Europljani smatrali svojim narodom, i jesu li oni zapravo bili Europljani ili Izraelci?

Jedan od zanimljivih zločina na tu temu je definitivno onaj u Ukrajini, kad su za samo par dana pobili preko 30 tisuća židova. Najzanimljiviji dio te priče je taj da su prve židovske žrtve stradale zapravo od Ukrajinaca, jer su ih ovi odmah počeli progonit, tuć po ulicama, i bacat pred švabe.
Tu je i Varsavski geto. Zločin protiv Poljaka, a zapravo su samo židovi stradali u njemu.
Čak je netko ovdje pisao i za Poljake kako su aplaudirali švabama kad su odvodili Židove. Samo jedan od dokaza da ih nisu smatrali svojim narodom.

zato jer su primitivni i zavidni.
židovi su oduvijek bili obrazovana gospoda, a to je u prosječnom selji izazivalo mržnju i zavist. Plus Biblija naravno u kojoj su bili glavni krivci.

Il jos bolje, zasto Njemačka i danas placa odštetu zbog holokausta Izraelu a ne nekim europskim zemljama?

https://www.dw.com/bs/ko...-od%C5%A1tetu/a-18590046 

U Pariškom sporazumu o ratnim reparacijama iz 1946. godine Zapadne sile su se dogovorile na koji će način raspodijeliti odštetu među sobom. Osim toga, utvrđena je i njemačka obveza davanja odštete za izbjeglice i žrtve nacističkog progona. Međutim, točan iznos odštete se u ugovoru ne spominje. "SAD je pred očima imao iskustva i probleme s ratnim odštetama iz Prvog svjetskog rata", kaže povjesničar Görtemaker. Tada se njemačko gospodarstvo dugo nije oporavilo, a onda se dogodio Hitlerov uspon. "Zbog toga su Amerikanci, i u manjoj mjeri Britanci, smatrali da se moraju odreći velikog dijela odštete kako bi Nijemcima omogućili gospodarski oporavak,“ pojašnjava Görtemaker.
- dr jupidu
Stipe
2020-12-08T09:08:14Z
Originally Posted by: bero 

Originally Posted by: forpfs 

Pucaj.
Ima tu par ekonomista, stipe ti je dobar makro

jel? :)20

UserPostedImage