bero
  • bero
  • Advanced Member Topic Starter
2020-10-27T10:41:08Z
velim ti, kreatori south parka su ga htjeli prikazat, ali TV postaja se nije usudila.
pfs-prevarantske frustrirane seljačine
- dr jupidu
bero
  • bero
2020-10-27T10:58:50Z
https://www.index.hr/vij...ucu-vojnika/2225177.aspx 

jbt, nisam znao da je tak intenzivno
- dr jupidu
DjomlaKS
2020-10-27T11:09:32Z
Originally Posted by: bero 

velim ti, kreatori south parka su ga htjeli prikazat, ali TV postaja se nije usudila.

Pa kužim. Ostalo mi u sjećanju da je nesto tako bilo, al nisam sve detalje upamtio :)24
balkanbomber
2020-10-27T11:54:09Z

Ja ne kuzim erdogana, pa turci ionako nisu neki veliki islamisti, vec prvenstveno nacionalisti.

Erdogan je uspjesno spojio jedno sa drugim...

povijest nam je pokazala da se turci ili turska plemena nigdje nisu integriralia ili asimilirala nego su svugdje gdje su dosli stvorili svoj "stan" i bilo bi naivno vjerovat da ce ovi preko 5mil turaka u evropi drugacije postupiti. 3ce generacije vec traze status priznatih manjina a pravi problemi ce tek krenuti za 50 godina, bice veselo.
On je čovjek jako dobar momak!
Black Arrow
2020-10-27T11:55:24Z

@ Zaitochi

U ovom slucaju je greska zapada jer ne mogu skontati da ti su islamisti ili ti arapi na drugoj frekvenciji......u pakistanu u jednom planinskom selu djevojcica od 14 godina je bila silovana od 3-4 ce govana,uhvatili ih i oni su najebali......djevojcicu su roditelji od “srama” udavili.......i sad da sa njima neko pametuje i objasnjava sta je ok a sta nije,......zato sam i rekao,ima jedna stvar,nemoj dirati i bjezi od takvih.....a makron ako bude forsirao tu karikaturu bice neduznih nastradalih francuza ,jebiga

Ovdje si pogodio u centar.Mislim pametnom dovoljno. Samo ce i dalje biti nasilja na obe strane. Isto tako ce biti i upadanja shootera
po dzamijama itd. Svi cemo samo biti gubitnici.
Ova glupost sa karikaturama je toliko stara i providna, uvijek se izvuce kad se zeli provocirati, nema to nikakve veze sa slobodom govora, nego je to govor nepostovanja, netrpeljivosti i mrznje.
bero
  • bero
2020-10-27T13:13:11Z
Originally Posted by: Black Arrow 

Ova glupost sa karikaturama je toliko stara i providna, uvijek se izvuce kad se zeli provocirati, nema to nikakve veze sa slobodom govora, nego je to govor nepostovanja, netrpeljivosti i mrznje.

Da je usmjereno samo na jednu stranu, onda bi to držalo vodu.
Ali kao što rekoh, CH sprda sve, tako da to nije mržnja nit netrpeljivost.

- dr jupidu
Becks
2020-10-27T13:15:27Z
Originally Posted by: balkanbomber 

Ja ne kuzim erdogana, pa turci ionako nisu neki veliki islamisti, vec prvenstveno nacionalisti.

Erdogan je uspjesno spojio jedno sa drugim...

povijest nam je pokazala da se turci ili turska plemena nigdje nisu integriralia ili asimilirala nego su svugdje gdje su dosli stvorili svoj "stan" i bilo bi naivno vjerovat da ce ovi preko 5mil turaka u evropi drugacije postupiti. 3ce generacije vec traze status priznatih manjina a pravi problemi ce tek krenuti za 50 godina, bice veselo.

turci koje znam u hrvatskoj svi odreda mrze erdogana i poprilicno su asimilirani u drustvo.

pozdrav velikom švedskom somelieru i keyboard ratniku Senadu koji nas sada prati kao gost (denis hanofer)
Mate
  • Mate
  • Advanced Member
2020-10-27T13:38:22Z
U šerijatu je dobra stvar to da se silovatelje ubije, e to je pravo, a ne, žena silovana abortira nedužno dijete, a ovaj se siledžija oko šeta, cereka i dalje smije, e neće ići, treba tim silovateljima odsjeći glavu, a truplo baciti bijesnim psima da požderu, što ćeš ukopavati smeće smrdljivo.

Ali, nažalost, ima posve luđačkih slučejeva gdje je žena osuđena na kamenovanje jer je silovana, pa majko mila i draga ...
https://www.dailymail.co...-die-raped-Pakistan.html 
Mir Vama.
balkanbomber
2020-10-27T13:41:38Z
Originally Posted by: Becks 

turci koje znam u hrvatskoj svi odreda mrze erdogana i poprilicno su asimilirani u drustvo.

kako su onda turci ako su asimilirani?

evo kako izgleda kad erdogan posjeti svoje ovce u njemackoj:

UserPostedImage 

bero
  • bero
2020-10-27T13:47:11Z

Originally Posted by: Becks 

kako su onda turci ako su asimilirani?

evo kako izgleda kad erdogan posjeti svoje ovce u njemackoj:

UserPostedImage 

asimilacija ne znači da odbaciš svoje porijeklo, već da se uklopiš u društvo.

a glede zastava:

https://www.jutarnji.hr/...zoni-u-njemackoj-7598904 

- dr jupidu
balkanbomber
2020-10-27T13:58:49Z

a glede zastava:

asimilacija bas znaci da odbacis svoju kulturu i uzmes drugu, to je definicija inace bi koristio rijec integracija, sto znaci da se uklopis.

ne podrzavam dijasporu sto sa hrvatskom zastavom trci kroz strane drzave ali tu se radi o utakmici a ne politickom eventu. turci pokusavaju da ostvare svoje politicke stranke u stranim drzavama, primaju erdogana za vrijeme izbora da bi 3ca generacija u njemackoj glasala za turske izbore... vecina njih sa turskom putovnicom bira ovog konzervativnog desnicara u "domovini" a u novim drzavama biraju lijeve i liberalne stranke koje ce ih prije podrzati u ostvaranju svojih stranaka.
bero
  • bero
2020-10-27T14:02:11Z

a glede zastava:

asimilacija bas znaci da odbacis svoju kulturu i uzmes drugu, to je definicija inace bi koristio rijec integracija, sto znaci da se uklopis.

ne podrzavam dijasporu sto sa hrvatskom zastavom trci kroz strane drzave ali tu se radi o utakmici a ne politickom eventu. turci pokusavaju da ostvare svoje politicke stranke u stranim drzavama, primaju erdogana za vrijeme izbora da bi 3ca generacija u njemackoj glasala za turske izbore...

Onda ni naša dijaspora, posebice u Njemačkoj, nije integrirana.
Mašu oni zastavama i na političkim eventima, pogledaj kad HDZ ima skupove tamo.
u Australiji su još najekstremniji, jer su potomci ustaša itd, tamo svaki hrvatski dom ima sliku od Pavelića.

Hrvati su asimilirani jedino u SAD-u.

- dr jupidu
balkanbomber
2020-10-27T14:14:45Z

u Australiji su još najekstremniji, jer su potomci ustaša itd, tamo svaki hrvatski dom ima sliku od Pavelića.

to sad govoris posto svi znamo za Miocica pa bi tesko bilo tvrditi da hrvati nigdje nisu asimilirani? :)18

sta je sa Argentinom? Sa Chileom? koliko ovdje ima hrvata? svaki 20i ima "ich" na kraju prezimena pa su svi ipak argentinci i chileanci.

druge generacije rordenih hrvata u dijaspori su daleko preko 50% ne integrirani nego asimilirani, svidjelo se to tebi ili ne, zivim u dijaspori i valjda mogu ocijeniti tko se medu nama "auslendereima" integrira, tko asimilira a tko nista od toga. u njemacku je sad otislo pola miliona ljudi u prosli 5 godina, naravno da nisu asimilirani, cak i integracija nije tako lako moguca, ali su njihova djeca i unuci za 30 godina sigurno vise njemci nego hrvati. "bisih" nasih sto su ausrijanci i njemci sam upoznao mali milion, jedino ih po prezimenu prepoznas. kod turaka mi se to jos nije desilo, oni su uvijek turci
bero
  • bero
2020-10-27T14:18:28Z

to sad govoris posto svi znamo za Miocica pa bi tesko bilo tvrditi da hrvati nigdje nisu asimilirani? :)18

sta je sa Argentinom? Sa Chileom? koliko ovdje ima hrvata? svaki 20i ima "ich" na kraju prezimena pa su svi ipak argentinci i chileanci.

druge generacije rordenih hrvata u dijaspori su daleko preko 50% ne integrirani nego asimilirani, svidjelo se to tebi ili ne, ja zivim u dijaspori i mogu ocijeniti tko se medu nama "auslendereima" integrira, tko asimilira a tko nista od toga. u njemacku je sad otislo pola miliona ljudi u prosli 5 godina, naravno da nisu asimilirani, cak i
integracija nije tako lako moguca, ali su njihova djeca i unuci za 30 godina sigurno vise njemci nego hrvati. "bisih" nasih sto su ausrijanci i njemci sam upoznao mali milion, jedino ih po prezimenu prepoznas. kod turaka mi se to jos nije desilo, oni su uvijek turc

Ne govorim samo radi Miočića, pa u SAD-u djeca iseljenika već ne znaju beknut hrvatski nit ju nać na mapi.

Argentina, chile itd je također američki kontinent, ista pjesma, tamo su prve generacije rođenih već asimilirane.
Europa je druga priča, posebice Njemačka, valjda zbog blizine domovine, štajaznam.

- dr jupidu
bero
  • bero
2020-10-27T14:25:55Z
ali u pravu si da je nesporedivo naše uspoređivat s turcima po tom pitanju, jer turci su stoput veći nacionalisti.
- dr jupidu
balkanbomber
2020-10-27T14:35:49Z

de link za ovo, kako nikad nisam cuo za skup HDZa ili bilo koje hr/srb/bih stranke u austriji ili njemackoj sam isao da sam vidim sto se tu desilo i ne mogu naci primjer.

bero
  • bero
2020-10-27T14:43:33Z
Sjecam se Tudjmanovih skupova, a bio je pokoji i za vrijeme Sanadera. Nema novijih.
- dr jupidu
Black Arrow
2020-10-27T16:51:34Z

Moras se vratiti puno godina unazad, 2005 godine je Danski list Jyllands-Posten poceo sa tim karikaturama. Imali su punu podrsku cijelog zapada njegovih drzavnika a isto tako i vecina gradjana tih drzava je to podrzala kao slobodu govora. Nije u ovoj prici bitan samo stav od CH.
Zatoichi
2020-10-27T17:06:37Z

Ma razumijemo mi to,nego,trebao bi ti da uhvatis kakvog pakistanca pa da mu to malo opsirnije objasnis :)1 :)1
It is only when a mosquito lands on your testicle that you realize that violence is never the answer.
DjomlaKS
2020-10-27T17:09:43Z

a glede zastava:

ne podrzavam dijasporu sto sa hrvatskom zastavom trci kroz strane drzave ali tu se radi o utakmici a ne politickom eventu. turci pokusavaju da ostvare svoje politicke stranke u stranim drzavama, primaju erdogana za vrijeme izbora da bi 3ca generacija u njemackoj glasala za turske izbore...

Varas se bero. Svugdje u dijaspori nasa druga generacija se itekako integrira, a trece generacije ce se vec asimilirat. I to itekako primjećujem po nekim klincima iz Njemačke, Austrije, Australije, Kanade...jer sve manje pričaju hrvatski, čak i u kuci a da ne govorim o ponašanju. Vecina ih jedva natuca hrvatski, a za koju nece ga ni pričati(nesto kao Miočić), i jedino ce im fora biti mahanje kockicama, tetovaže, itd.
I nije to samo za Hrvate. Opcenito balkanci, rusi, poljaci...svi oni vec u drugoj generaciji drugačije dišu. Al turci ostaju turci!
Nema nacije(bar od ovih civiliziranih), da je u novijoj povijesti toliko zločina činila, i danas maltretira druge, uskraćuje prava manjinama, a nista od toga ne žele priznati. I to ih stavlja na sam vrh nacionalista!

Usporedbe radi, jedan od mojih podšefova je druga generacija, i ljudina je samo takva. Al kad mu otvoriš fejs tek onda shvatis koliko buja nacionalizam u njima. Sve prepuno raznoraznih vojvoda i osvajača na profilu, a pogotovo mi u oko upadaju oni iz WW1.
I lik nije kozojeb jer vidim da mu se žena i kceri normalno oblače i žive, al definitivno je nacionalist!
Similar Topics
Users browsing this topic