balkanbomber
2020-07-21T17:43:06Z
sinoc sam malo citao dublje o indonezskom transmigration projektu, dakle javanizacije/islamizacije drugih regiona kao sto sam tu vec opisao,
recimo na primjer su konkretno u 70im selili sunnite sa Otoka Java u Sjeverni Kalimantan gdje je nekad bilo preko 60% krscana, 35% muslimana
i oko 3% budista, a danas to izgleda ovako Muslimani 59%, Krscani 39% i Budisti 2%... naravno, slucajno sve, nije to nitko predvidio niti planirao...

ali ima i jos zanimljivi primjer, Otok Bali, najpoznatiji otok u Indoneziji i jedna od najpopularnijih turistickih destinacija na svijetu je predominatno
hindu, nekad preko 90%, zapravo to i nije tako davno bilo, no od "transmigration projekta" aktivno sele hinduse sa otoka i ostavljaju muslimane
i sada su hindusi negdje oko 80%, mozda malo vise, a muslimani vec na skoro 15%... mogu svima savjetovat da ako planirate otic na bali da to
ucinite sto prije, u penziji za nekih 30ak godina ce otok mozda izgledat sasvim drugacije...

On je čovjek jako dobar momak!
DugoVecCitam
2020-07-21T20:08:54Z
Originally Posted by: balkanbomber 

Otkrit cu ti tajnu-prosjecnog hrvatskog putnika totalno zaboli ona stvar ima li na Baliju vise muslimana ili hindusa.
Kad sam isao na Phuket guglao sam koliko kostaju kurve i alkohol, a ne tko tamo sve zivi, osim budista.

DRAGI PRIJATELJI...
dr jupidu
2020-07-23T08:34:50Z

nakon 2 dana

neprimam kućne posjete.
bero
  • bero
  • Advanced Member Topic Starter
2020-07-23T11:25:58Z

sinoc sam malo citao dublje o indonezskom transmigration projektu, dakle javanizacije/islamizacije drugih regiona kao sto sam tu vec opisao,
recimo na primjer su konkretno u 70im selili sunnite sa Otoka Java u Sjeverni Kalimantan gdje je nekad bilo preko 60% krscana, 35% muslimana
i oko 3% budista, a danas to izgleda ovako Muslimani 59%, Krscani 39% i Budisti 2%... naravno, slucajno sve, nije to nitko predvidio niti planirao...

ali ima i jos zanimljivi primjer, Otok Bali, najpoznatiji otok u Indoneziji i jedna od najpopularnijih turistickih destinacija na svijetu je predominatno
hindu, nekad preko 90%, zapravo to i nije tako davno bilo, no od "transmigration projekta" aktivno sele hinduse sa otoka i ostavljaju muslimane
i sada su hindusi negdje oko 80%, mozda malo vise, a muslimani vec na skoro 15%... mogu svima savjetovat da ako planirate otic na bali da to
ucinite sto prije, u penziji za nekih 30ak godina ce otok mozda izgledat sasvim drugacije...

zanimljivo, nisam to znao.

inače takve taktike su englezi zvali "plantation", i navelike primjenjivali u sj. irskoj u 17. i 18. stoljeću (naseljavali škotske protestante i davali im zemlju i povlašteni položaj, kako bi iskorijenili domicilne irske katolike).
i takva politika je naravno sjevernu irsku napravila divnim mjestom za život :)18
pfs-prevarantske frustrirane seljačine
- dr jupidu
dr jupidu
2020-07-23T16:32:53Z
https://www.index.hr/vij...ja-zgrozena/2200382.aspx 

kad cjela stanica odiše zajedništvom:)
neprimam kućne posjete.
balkanbomber
2020-07-23T21:34:09Z
au... Ivan Mitrović aka Biza Ivan Destrojer Full HD 4K dobio lekciju i izgubio gimmick...

DjomlaKS
2020-07-23T22:20:03Z
Mater im usranu jebem pa taj Biza je bolestan covjek a oni ga tuku. Koji psihopati, dabogda drustvo pravili doktoru Anti na onom svijetu
nofrx
2020-07-24T00:13:19Z
Originally Posted by: bero 

zanimljivo, nisam to znao.

inače takve taktike su englezi zvali "plantation", i navelike primjenjivali u sj. irskoj u 17. i 18. stoljeću (naseljavali škotske protestante i davali im zemlju i povlašteni položaj, kako bi iskorijenili domicilne irske katolike).
i takva politika je naravno sjevernu irsku napravila divnim mjestom za život :)18

Njemci to rade jos od ranog srednjeg vijeka i zvali su to "drang nach ost"

Tako su germanizirali istocnu njemacku i austriju

KW CHAMPION
balkanbomber
2020-07-24T05:50:35Z
Originally Posted by: nofrx 

germani su se suprostavili i otjerali rimljane sa tog podrucija i naseljavali se negdje oko 700-800AD a drang nach osten je nazi vocabulary
balkanbomber
2020-07-24T06:01:46Z
Originally Posted by: DjomlaKS 

Mater im usranu jebem pa taj Biza je bolestan covjek a oni ga tuku. Koji psihopati, dabogda drustvo pravili doktoru Anti na onom svijetu

kad uzmemo u obzir da na balkanu i nema nekog srama ili granice sto se tice sprdanja sa „mentals“ i da je Biza vec godinama prezentan na svim tim „krimos“ stranicama na FBu i Insti gdje permanento prica da je gazda podzemlja, najjaci, itd mene iskreno i cudi da ga nisu i prije sacekali.

Zao mi ga je posto mislim da nije nista lose radio (mislim, ne znam) i da je samo gradio gimmick ali nisam nimalo izenaden da je se vako nesto desilo. Balkan je to, wild west in the east, bilo je samo pitanje kad ce se neka „baraba“ ici dokazat, ili posto je sam mental ali stvarno krimos ili jednsotavno jaci, ili opet mentali ali da bi dobio neki fame, sto i moze biti posto govori svoje ime i videu
hamush
2020-07-24T06:55:22Z

Originally Posted by: nofrx 

germani su se suprostavili i otjerali rimljane sa tog podrucija i naseljavali se negdje oko 700-800AD a drang nach osten je nazi vocabulary

1000% tocno. Drang nach ost je u sustini provodjenje lebensraum ideologije...

DugoVecCitam
2020-07-24T07:43:03Z
https://www.blic.rs/vest...-ubijen-u-grckoj/772lg61 
Mali Mexico u Europi nastavlja...
DRAGI PRIJATELJI...
DugoVecCitam
2020-07-24T07:44:24Z

Zao mi ga je full, ali ovo se moglo i ocekivati...Mnoge je izivcirao svojim prozivkama. A jesu ga ponizili u pm, nakon ovoga se lik moze ubiti, ili nekoga ubiti...
DRAGI PRIJATELJI...
dr jupidu
2020-07-24T07:48:27Z
ja bi da svaka zemlja koja ima svoju vjeru kod useljavanja stanovništva isključivo dopušta useljenje na stalno ljudima slične tj iste vjere

onda nebi bilo sukoba

amen
neprimam kućne posjete.
balkanbomber
2020-07-24T08:32:58Z
Originally Posted by: dr jupidu 

ja bi da svaka zemlja koja ima svoju vjeru kod useljavanja stanovništva isključivo dopušta useljenje na stalno ljudima slične tj iste vjere

onda nebi bilo sukoba

amen

to bi znacilo regres za sve nas, cilj ne bi trebao biti da se vracamo na nivo drzava kao sto je na primjer saudijska arabija, nego da svi skupa rastemo kao drustvo.

ja volim multi-kulti-kulturu, super mi je kad svi mogu na miru zajedno i volim upoznat druge kulture i nacine drugih vjera, dok se to vidi kao kultura i jedan dio zivota, a ne kao centar i jedini putopis, problem je vjerski imperijalizam.
dr jupidu
2020-07-24T08:46:52Z

onda nebi bilo sukoba

amen

to bi znacilo regres za sve nas, cilj ne bi trebao biti da se vracamo na nivo drzava kao sto je na primjer saudijska arabija, nego da svi skupa rastemo kao drustvo.

ja volim multi-kulti-kulturu, super mi je kad svi mogu na miru zajedno i volim upoznat druge kulture i nacine drugih vjera, dok se to vidi kao kultura i jedan dio zivota, a ne kao centar i jedini putopis, problem je vjerski imperijalizam.

jebiga

i ja bi tako htio

al realnost je drukčija

svak u svoj tor

i svi happy

neprimam kućne posjete.
dr jupidu
2020-07-24T08:48:46Z
Originally Posted by: DugoVecCitam 

Zao mi ga je full, ali ovo se moglo i ocekivati...Mnoge je izivcirao svojim prozivkama. A jesu ga ponizili u pm, nakon ovoga se lik moze ubiti, ili nekoga ubiti...

neznamo dublju pozadinu...nepratim dotičnog...jel on koga maltretirao ikada i slično
neprimam kućne posjete.
bero
  • bero
  • Advanced Member Topic Starter
2020-07-24T08:52:15Z

onda nebi bilo sukoba

amen

Da, kao sto nema sukoba u SAD-u i latinskoj americi, gdje se svakodnevno kolju ljudi iste vjere.

pfs-prevarantske frustrirane seljačine
- dr jupidu
dr jupidu
2020-07-24T08:54:25Z
Originally Posted by: bero 

onda nebi bilo sukoba

amen

Da, kao sto nema sukoba u SAD-u i latinskoj americi, gdje se svakodnevno kolju ljudi iste vjere.

mislim na ratove

a ne na lokalne probisvjete i uobičajene sukobe

neprimam kućne posjete.
Similar Topics
Users browsing this topic