zarajan
2017-01-02T19:13:58Z
Ne mogu a da ne prokomentiram malo našu klupsku košarku. Trenutno gledam C.Zvezda-Zadar sredina treće četvrtine -56 za Zvezdu. Prije koji dan Cibona gubi od nekakvog Mornara -35.Split ne postoji već godinama. Pa pitam se šta to drugi toliko bolje rade od naših da ih tako nabijaju. Pa nemoguće da od smrti Drazena naša košarka gotovo ne postoji. Javi se tu i tamo kakav bljesak ali daleko ispod svih kriterija.Ko voli košarku jednostavno ne može ostati ravnodušan. Jad i bijeda, i sramota svih "velikih" trenera i ovih glavonja. RIP!
ksian
2017-01-02T21:03:42Z
Originally Posted by: zarajan 

Ne mogu a da ne prokomentiram malo našu klupsku košarku. Trenutno gledam C.Zvezda-Zadar sredina treće četvrtine -56 za Zvezdu. Prije koji dan Cibona gubi od nekakvog Mornara -35.Split ne postoji već godinama. Pa pitam se šta to drugi toliko bolje rade od naših da ih tako nabijaju. Pa nemoguće da od smrti Drazena naša košarka gotovo ne postoji. Javi se tu i tamo kakav bljesak ali daleko ispod svih kriterija.Ko voli košarku jednostavno ne može ostati ravnodušan. Jad i bijeda, i sramota svih "velikih" trenera i ovih glavonja. RIP!

Ma zapravo je stanje dobro koliko se vodi računa o košarci, naša je reprezentacija, gledano po individualcima, u rangu sa srpskom. Hrvatska je košarka strukturama zadnja rupa na svirali. U Srbiji je košarka gotovo nacionalni sport broj 1, u košarku se ulaže, košarka se jako dobro prati, i takvi rezultati u srazu hrvatskih i srpskih klubova nisu čudo, i njihovu košarku vode ozbiljniji ljudi nego kod nas. Tri najvažnija hrvatska kluba, Zadar, Split i Cibona su ostali bez bitnih sponzora, bilo iz sfere gospodarstva, bilo iz sfere privrede, sve što je vrijedilo u struci je pobjeglo vani, tako da je sve što se dobro napravi zapravo spada u domenu slučaja. Nije ni čudo da je Tedeschijeva Cedevita najbolji klub u zemlji pored nekadašnjih institucija u koje se više ne ulaže ni u kojem pogledu.

zarajan
2017-01-02T22:37:58Z
Originally Posted by: ksian 

Originally Posted by: zarajan 

Ma zapravo je stanje dobro koliko se vodi računa o košarci, naša je reprezentacija, gledano po individualcima, u rangu sa srpskom. Hrvatska je košarka strukturama zadnja rupa na svirali. U Srbiji je košarka gotovo nacionalni sport broj 1, u košarku se ulaže, košarka se jako dobro prati, i takvi rezultati u srazu hrvatskih i srpskih klubova nisu čudo, i njihovu košarku vode ozbiljniji ljudi nego kod nas. Tri najvažnija hrvatska kluba, Zadar, Split i Cibona su ostali bez bitnih sponzora, bilo iz sfere gospodarstva, bilo iz sfere privrede, sve što je vrijedilo u struci je pobjeglo vani, tako da je sve što se dobro napravi zapravo spada u domenu slučaja. Nije ni čudo da je Tedeschijeva Cedevita najbolji klub u zemlji pored nekadašnjih institucija u koje se više ne ulaže ni u kojem pogledu.

Repka je ipak neka druga priča i nema veze sa klupskom. A što se tiče klubova to je to što si gore iznio. Nema sponzora, ne postoji nikakav plan rada, da se i propusti koja sezona da se razvijaju mlađi. Ništa. Sjećam se kad sam bio klinac dok me stari vodio na Cibonu sa Drazenom, Knegom Acom.... i onih dvoboja sa Zadrom, kad nam je Popovic uvalio jedno 10 trica...pa plakanje.. pa Jugoplastika sa klincima razvaljuje sve redom i onda mrak. Jebeni mrak koji traje već godinama!Ali mene kao ni bilo kojeg navijača ne zanimaju razlozi. Zašto bi, pa valjda postoje ljudi koji su tu da osiguraju place, da rješavaju dugove i naravno osiguraju sponzore... plaćeni su zato. Ali ne mi imamo Cedevitu koja ima kapital Tedeskija i koja doslovce nikoga ne zanima a tri velikana ne postoje. Žalosno!
Losh
  • Losh
  • Advanced Member
2017-01-02T22:46:25Z
Ma i kod nas je u sustini sve u kurcu. Unisti nas ova regionalna liga, klubovi iz unutrasnjosti prakticno ne postoje. Imas samo Zvezdu koja je drzavni projekat u kojoj je do juce sedeo burazer Vucicev. I sad je puno politicara, daje se dosta love za sponzorstva iz drzavnih firmi. Drugi tiovi nista, imas Partizan i Megu koji se koprcaju. Mega je inace u vlasnistvu najjaceg evropskog menadzera u kosarci i sluzi samo kao odskocna daska i bolje inostrane ugovore za igrace.
Hendo
2017-01-02T22:57:10Z
Koliko ja znam Zvezda dobiva samo od Telekoma Srbije 20 ili nešto manje milijona godišnje, a imaju dosta dobrih i domaćih igrača, svoje donosi još atmosfera... Talijani su malo pali ali pored Španjolaca i Grka kao tradicionalnih košarkarskih nacija, i Rusi, te Turci ulažu velike pare u sport već neko vrijeme. Digli su se još Njemci...Novi sistem Eurolige je i tako veliki hendikep za većinu klubova bez velikog kapitala.

Nadam se, da ču jednog dana vidjeti balkansku nogometnu ligu, u stilu ABA lige.
Losh
  • Losh
  • Advanced Member
2017-01-02T23:57:15Z
Originally Posted by: Hendo 

Koliko ja znam Zvezda dobiva samo od Telekoma Srbije 20 ili nešto manje milijona godišnje, a imaju dosta dobrih i domaćih igrača, svoje donosi još atmosfera... Talijani su malo pali ali pored Španjolaca i Grka kao tradicionalnih košarkarskih nacija, i Rusi, te Turci ulažu velike pare u sport već neko vrijeme. Digli su se još Njemci...Novi sistem Eurolige je i tako veliki hendikep za većinu klubova bez velikog kapitala.

Nadam se, da ču jednog dana vidjeti balkansku nogometnu ligu, u stilu ABA lige.

Ma daleko je to od 20 miliona. Mozda dva,tri miliona...
Sto se tice fudbala, ja sam za tu regionalnu ligu.Cuj novinara debila, prvo pitaju za misljenje huligane. Kao sta mislite, ovi u fazonu bice sranja bla bla... Jednostavno nema gostujucih navijaca i gotova stvar. Ne znam kako je kod vas ali partizan ima 1.000 gledalaca kad igra protviv mladog radnika ili tako nekog kluba. Garantujem da bi bile pune tribine protiv Hajduka.
Jest da ce biti ubij ustasu, kolji srbina al jbg, bitna je lova :)1
Hendo
2017-01-03T04:28:26Z
Istina, brojka je puno manja koliko ćitam, rekao mi je to veliki zvezdas i nisam ni provjeravao dosad.

Jebiga, novinari žive od senzacionalizma, a šta ćemo tu, da ne bi ljudi to voljeli ćitati, bio bi nivo novinarstva i ćlanaka puno viši.

Kod nas ih ima 1000 na derbiju 😃, šala ali osim kad igraju Olimpija i Maribor, sve je to jako tužno, neki klubi u trećim ligama imaju viši prosjek od prvoligaša.. U prošloj godini je bio prosjek 1 600, ako ne brojimo Maribora i Olimpije u statistiku, prosjek je debelo ispod 1000.

Trebalo bi 10 000 policajaca za derbije velike ćetvorice, bez gostujućih navijaća sve jako gubi ćar iako bi prije ili poslje neki jako nastradali.

Ali bilo bi jako zanimljivo, neznam kakav je nivo nogometa u Bosni i Makedoniji ali danas su Rijeka, Maribor, Olimpija puno bliže velikoj ćetvorici nego u Yugi.
Losh
  • Losh
  • Advanced Member
2017-01-03T11:15:08Z
pa ni u basketu nema gostujucih navijaca. ima kad se igra kod vas al jbg, vi ste kao Kanada 🙂
bruce lee
2017-01-03T13:41:01Z
Rijeka je već tri godine najbolji klub u regionu. Mislim na nogomet. Jer jedini imaju trenera i ne bave se glupostima nego igraju nogomet. Da je hnl imalo normalan liga oni bi već osigurali naslov. Hnl je slab kvalitetnom, nema publike, korumpiran, ispolitiziran, i namješten unaprjed i kao takav daleko najbolji u okruženju.
Regionalna nogometna liga na treba nikome niti bi išta pametno donila
Nakon dvi sezone to ne bi niko ni gleda
Jer se kvaliteta na bi podigla kao što nije ni u drugim sportovima
Dvadeset ex yu klubova svake sezone krene u europska natjecanja i prosjek je da ih 18 prije velike Gospe ispadne

problem je što vi želite pobjedit, to je ta igra između vas i publike
Hendo
2017-01-03T14:38:58Z
@Losh, I da nema gostujućih navijaća ni u Ljubljani, kad bi došla Zvezda bili bi negde pola pola na tribinama :)

Svejedno je nogomet u svom svijetu, bez gostujućih navijaća je tu puno veći hendikep za broj gledatelja nego u košarci.

Meni se ćini, da bi bila liga, barem u poćetku, jako gledana jer su najbolji klubi prilićno izjednaćeni, nepredvidljivost je jako bitna za popularnost lige.

Nema kvalitete i liga je ne bi digla ali igra se zbog gledatelja, ako ABA ligu guraju već dobro desetljeće, u nogometu je puno više novca, a troškovi teško, da su puno veći.

zarajan
2017-01-03T15:39:13Z
Teško je uspoređivati nogomet sa košarkom. Pogotovo što se navijača tiče. Dok u nogometu postoje navijačke skupine skoro svakog kluba u košarci to baš i nije tako. Osim Tornada ne postoje navijačka skupina spomena vrijedna , ovo drugo je sve bezveze. Nije vrijedno spomena. Za Hrvatsku govorim.
dr jupidu
2017-01-10T18:22:10Z
poruka za izbornika rukometne repke

1 ako osvojimo zlato to je božja pomoć

ako neuspijemo đava je kriv

nema ništa gore od slušanja pobožnih budalaština našeg rukometnog izbornika....

2.svake godine neka prvenstva il olimpijade..za 20 godina imat cemo 1000 rukometaša na grbači s sportskim mirovinama
neprimam kućne posjete.
bero
  • bero
  • Advanced Member
2017-01-27T21:38:27Z
Gospa dala pobjedu luteranima koji ju ne stuju. Izdajaaa! 😃
pfs-prevarantske frustrirane seljačine
- dr jupidu
DjomlaKS
2017-01-27T22:22:23Z
A i rukometa mi je puna stvar vise. Svake jebene godine iste drame s njima, dodju do pobjede i onda iz nejasnih razloga izgube.

Btw, obozavam rukomet i jedini je atraktivan sport s loptom(na ovim terenima) koji se moze pratit. Al mislim da bi se trebao odrzavat bar svako 2 godine. Zasiti se covjek ovako.
Reaktivac
2017-03-09T12:29:45Z
LIGA PRVAKA, NOKAUT FAZA

OSMINA FINALA - PRVE UTAKMICE

Benfica - Borussia Dortmund 1:0
Paris Saint-Germain - Barcelona 4:0
Bayern - Arsenal 5:1
Real Madrid - Napoli 3:1
Bayer Leverkusen - Atlético Madrid 2:4
Manchester City - Monaco 5:3
Porto - Juventus 0:2
Sevilla - Leicester City 2:1

OSMINA FINALA - UZVRATI

Napoli - Real Madrid 1:3
Arsenal - Bayern 1:5
Barcelona - Paris Saint-Germain 6:1
Borussia Dortmund - Benfica 4:0

Gotovo sigurno prolaz Juventus i Atlético Madrid.
Vjerovatno prolaz Manchester City i Sevilla.

Nikad jača završnica LP... osam velikana, sve extra jaki klubovi i 1/4 finale biti će spekatularno.

Barcelona sinoć... poezija od nogometa... čarolija Nou Campa.
Seded
2017-03-09T12:40:02Z
svaka čast Barci na comebacku, ali treba biti realan i reći da ne bi prošli da nije bilo ovakvih stvari:

https://gfycat.com/KindlyAggressiveEyra 
"It's not checkmate. The king has one more move."
Reaktivac
2017-03-09T12:41:54Z
Volio bi vidjeti obračune:

Juventus vs. Atlético Madrid - fajterske ekipe koje igraju na presing, trku, tempo i snagu

Manchester City vs Real (M) - engleska "kopija Barcelone" protiv Reala

Bayern vs. Sevilla - kompletne ekipe bez slabih točaka koje znaju kako se osvajaju naslovi

Borussia Dortmund vs. Barcelona - napadačka Borussia protiv spektakularne Barce
Reaktivac
2017-03-09T12:45:29Z
Originally Posted by: Seded 

svaka čast Barci na comebacku, ali treba biti realan i reći da ne bi prošli da nije bilo ovakvih stvari:

https://gfycat.com/KindlyAggressiveEyra 

Po meni čisti penal. Namjerno guranje lijevom rukom i ometanje Suareza lijevom nogom. Bilo je kontakta.

E sad druga stvar onaj Neymarov faul nad Marquinhos-om... imas li taj gif ?
Seded
2017-03-09T12:50:36Z
nemam

ja sam dojma da je suarez jedva dočekao da padne
"It's not checkmate. The king has one more move."
bruce lee
2017-03-09T13:45:14Z
Po pravilima nogometne igre KONTAKT JE DOZVOLJEN tako da Beusanove priče bilo je kontaktna služe za opravdat suce, najčešće Mamiceve u hnlu.
Prekršaj je kad je kontaktu PRETJERAN. Na sucu je da odredi kriterij, tj. Koliko je kontaktna dozvoljeno.
Ovaj iz PSGa je minimalno ušao u putanju Suarezu i ono nije prekršaj
Kontakata onog intenziteta ima na stotine na svakoj utakmici

Prva situacija je zanimljiva jer je obrambeni igrač pao i glavnom išao na kopacku napadacu.
Po meni to je slobodna procjena suca je li napravio prekršaj jer ga je u trku zahvatio po nogama. Po nogama se strože kažnjava nego igra u tijelo.
Ako prva situacija nije prekršaj onda je indirekt za Barcelonu jer ovaj opstruira igru, tzv. Opasan igra
problem je što vi želite pobjedit, to je ta igra između vas i publike