fist
  • fist
  • Advanced Member
2010-05-07T19:38:27Z
engineer wrote:

fist wrote:

loreia wrote:

Fiste, policija nije dobro organizirana i treba debelu promjenu u nacinu ponasanja kod sukoba sa navijacima na nogometnim utakmicama, ali to nije tema koju treba mjesati u raspravu o nogometnom ( tj. sa nogometom povezanim) nasiljem.

Opca drustvena percepcija navijaca (Torca, BBB, ili tko vec) je da je rijec o pijanom divljaku iz disfunkcionalne obitelji.
I ja i ti znamo da to nije istina, ali takva je predodzba kod vecine gradjana jednostavno zato jer se povremeno dogadjaju ovakvi ispadi.

Da bi se to zaustavilo nije potrebna reforma policije (iako je ona potrebna neovisno o navijacima, buduci da pendreci ne rjesavaju probleme, nego prevencija radom u lokalnoj zajednici (npr. kvartovski policajac kojeg svi poznaju i postuju i koji se redovito seta po ulicama i stoji na raspolaganju zajednici kojoj sluzi).
Dakle, potrebna je prevencija prije utakmice, a to se rijesava razmjerno jednostavno.
1. svatko tko napravi nered, automatski dobija zabranu odlaska na utakmice
2. ponavljanje preksaja povlaci visoku financijsku i zatvorsku kaznu (po meni je bolji drustveno koristan rad)

Huligana u navijackim skupinama nema puno, i taj se kukolj lako istrijebi iz zita.
Masovno pendrecenje nece rijesiti problem, dapace, produbit ce ga.

Ali to ne znaci da je problem u policiji, korijen problema je bio i ostao u huliganima, njih treba ukloniti sa stadiona. A to je posao, podjednako, i za navijace i za policiju.

Vidi se da si, kako bi Jupidu rekao, pametan čovik. Ponovio si maltene sve što i ja kažem, s naglaskom na:
- huligane i huliganizam treba iskorijeniti (i među navijačima i među policijom)
- masovno pendrečenje ne rješava problem
Programeri očito bolje kuže stvari od inženjera!:)1

:)1 slazem se, ne sa zadnjom recenicom, nego s onim prije:)1 .. ocito se nismo razumjeli.. ali moram priznat da mi je bilo drago vidit kako ih murja pendreci nakon svih sranja sto rade..jbg..
ali loreia je u pravu

Hm, vidim da ti razum polako prevladava, možda i tebe pozovem na roštilj!:)1
engineer
2010-05-07T21:18:07Z
fist wrote:

engineer wrote:

fist wrote:

loreia wrote:

Fiste, policija nije dobro organizirana i treba debelu promjenu u nacinu ponasanja kod sukoba sa navijacima na nogometnim utakmicama, ali to nije tema koju treba mjesati u raspravu o nogometnom ( tj. sa nogometom povezanim) nasiljem.

Opca drustvena percepcija navijaca (Torca, BBB, ili tko vec) je da je rijec o pijanom divljaku iz disfunkcionalne obitelji.
I ja i ti znamo da to nije istina, ali takva je predodzba kod vecine gradjana jednostavno zato jer se povremeno dogadjaju ovakvi ispadi.

Da bi se to zaustavilo nije potrebna reforma policije (iako je ona potrebna neovisno o navijacima, buduci da pendreci ne rjesavaju probleme, nego prevencija radom u lokalnoj zajednici (npr. kvartovski policajac kojeg svi poznaju i postuju i koji se redovito seta po ulicama i stoji na raspolaganju zajednici kojoj sluzi).
Dakle, potrebna je prevencija prije utakmice, a to se rijesava razmjerno jednostavno.
1. svatko tko napravi nered, automatski dobija zabranu odlaska na utakmice
2. ponavljanje preksaja povlaci visoku financijsku i zatvorsku kaznu (po meni je bolji drustveno koristan rad)

Huligana u navijackim skupinama nema puno, i taj se kukolj lako istrijebi iz zita.
Masovno pendrecenje nece rijesiti problem, dapace, produbit ce ga.

Ali to ne znaci da je problem u policiji, korijen problema je bio i ostao u huliganima, njih treba ukloniti sa stadiona. A to je posao, podjednako, i za navijace i za policiju.

Vidi se da si, kako bi Jupidu rekao, pametan čovik. Ponovio si maltene sve što i ja kažem, s naglaskom na:
- huligane i huliganizam treba iskorijeniti (i među navijačima i među policijom)
- masovno pendrečenje ne rješava problem
Programeri očito bolje kuže stvari od inženjera!:)1

:)1 slazem se, ne sa zadnjom recenicom, nego s onim prije:)1 .. ocito se nismo razumjeli.. ali moram priznat da mi je bilo drago vidit kako ih murja pendreci nakon svih sranja sto rade..jbg..
ali loreia je u pravu

Hm, vidim da ti razum polako prevladava, možda i tebe pozovem na roštilj!:)1

OT
haha,moze.. :)1 nedavno sam bio tamo na rostilju.. savrsena je ta mreznica..
bero
  • bero
  • Advanced Member
2010-05-07T21:58:15Z
UserPostedImage

:)20
pfs-prevarantske frustrirane seljačine
- dr jupidu
Olde Scum
2010-05-07T23:39:23Z
vidim da su se tu neki razbahatili i ovo-ono, party na mrežnici..
upadam s onih 4,5 gademza partycrashera i ivanom hrvatska kao centarforom i popijemo sva piva i sva rakija i odvedemo sve žene dugoreščanke, belavićanke, galovićanke i brig..hm.. brigićanke za love slaves na Čavleka... jer kako kaže pjesma "na korani gademzi se karaju.. karali bi do jaja, samo da su p***e sa njima.."
a roštilj će ko nekad opet past na tribinama, čim se vratimo u 3. ligu..
Zatoichi
2010-05-08T01:56:04Z
gospodo ,evo pa izvolite,bice vam bolje
http://www.usimmigrationsupport.org/ 
ili
https://www.usimmigratio...g/greencard-lottery.html 
It is only when a mosquito lands on your testicle that you realize that violence is never the answer.
bero
  • bero
  • Advanced Member
2010-05-08T01:59:13Z
Zatoichi wrote:

ili

kad sredite zdravstveno osiguranje, onda maybe. :)20
pfs-prevarantske frustrirane seljačine
- dr jupidu
Zatoichi
2010-05-08T02:01:57Z
bero wrote:

Zatoichi wrote:

ili

kad sredite zdravstveno osiguranje, onda maybe. :)20

zdravstveno stanje je super,jedino sto ludi obama zeli da napravi malo socializma ovdje al mi se nedamo...dodjite,dodjite..pa da jedemo hot dogs,gledamo utakmice i skicimo na navijacice sto dodju u bikiniju
It is only when a mosquito lands on your testicle that you realize that violence is never the answer.
JEBIVJETAR
2010-05-08T04:17:38Z
MRZIM MURIJU IZ DNA DUŠE
hamush
2010-05-08T08:05:34Z
Olde Scum wrote:

vidim da su se tu neki razbahatili i ovo-ono, party na mrežnici..
upadam s onih 4,5 gademza partycrashera i ivanom hrvatska kao centarforom i popijemo sva piva i sva rakija i odvedemo sve žene dugoreščanke, belavićanke, galovićanke i brig..hm.. brigićanke za love slaves na Čavleka... jer kako kaže pjesma "na korani gademzi se karaju.. karali bi do jaja, samo da su p***e sa njima.."
a roštilj će ko nekad opet past na tribinama, čim se vratimo u 3. ligu..

doso scum!

aaaaaa!:D welcome Brother!
ive
  • ive
  • Advanced Member
2010-05-08T15:02:13Z
Zatoichi wrote:

ili

ne mozete ni sebe prehranit, sto ce vam novi jadnici? :)20
Zatoichi
2010-05-08T17:32:16Z
ive wrote:

Zatoichi wrote:

ili

ma to je naucna fantastika,ima hrane ima vina,u familiji svaki clan ima auto ,policija tuce uglavnom ak si crn,udara strujom ak si bjel,mekdonalds na svakom koraku,cjena burger ide od 1$ pa nadalje.dodjite,dodjite,dodjite
loreia
2010-05-08T17:49:08Z
Zatoichi wrote:

ive wrote:

Zatoichi wrote:

ili

ma to je naucna fantastika,ima hrane ima vina,u familiji svaki clan ima auto ,policija tuce uglavnom ak si crn,udara strujom ak si bjel,mekdonalds na svakom koraku,cjena burger ide od 1$ pa nadalje.dodjite,dodjite,dodjite

Sta je ovo?
Al vam fali beaner-a za obradjivat polja kukuruza? :)20
dr. Jupidu wrote: diskusting
pasbrata
2010-05-08T17:56:57Z
ajmo gledat prosjecnog navijaca. uzet cemo primjer bbb/torcidaša. gledam prošle godine na moru u blizini zadra kako mali debeli dalmoš od nekih 7do10ak godina na sred ulice vrijeđa nekakvu curicu isto takvih godina i to tipa purgerko jebem te u guzicu itd. da bi zavrsilo nekakvim gađanjem kamenjem jos kojeg malenog turista istog doba. znaci od malena se profilira ljudski šljam (buduci navijaci nebitno kojeg grada i pod tim ne mislim na normalnog navijaca koji moze reci navijam za hajduk jer je iz splita neg koji vice ja sam pripadnik torcide ili bbb ili armade ili tornada) kojeg jos u osnovnoj treba dobro polomiti i utjerati mu neke manire normalnog covjeka. znaci krenimo od osnovne škole gdje recimo od u moje doba bilo 30ak ucenika po razredu je bilo u svakom negdje 5ero problematicnih( svakodnevno rade probleme, jedva prolaze s 2, itd). i od te ajmorec petorice nastaju budući bbb/torcida itd. i onda se taj od malena ljudski šljam kad nekako uspiju jedva završiti osnovnu gdje ih se pušta da bi ih se nekako riješilo upisuje u strukovne škole. pošto sam iz zg nabrojti cu neke znaci 8svibanj, onda neka znana kao cambridge na sv.duhu itd. dovoljno je vidjeti recimo na autobusnoj stanici dok cekaju bus ponašanje tog šlj... i covjeku je sve jasno. i onda kada dio njih uspije završiti te elitne i prestižne škole dobivamo auto/mehaničare,lakirere,limare, i raznorazne montere ovog i onog. i onda ljudima nije jasno zašto su većina ljudi u tim profesijama blagim izrazom cemo ih nazvati lopovi. jesam dosta otišao u Off ali sam opisao zanimanja pojedinih rnavijača koji imaju posao. idemo dalje oni malkice pametniji i normalniji osnovnoškolci ajmo reci prosjek izmedju 3.0 i 4.0 upisuju trgovačke, elektrotehničke(končar) itd i već se među njima puno teže može regrutirati/nastati BudaleBezBuducnosti iliti bbb/torcida itd. i idemo na 4.0 navise jos manji broj regrutiranih u navijacke skupine. uglavnom po meni već od malena treba izolirati problematične i posebno se pozabaviti njima, a i roditeljima. da se mene pita u svakoj školi bi radio policajac iliti kakva službena osoba koja bi mogla malog(problematičnog odvest kući i popričat malo s čitavom obitelji). i to s povišenim glasom koliko god treba. znači dobro utjerati straha i roditeljima i malom. iskreno da se mene pita ako treba stisnut caci šamar pred malim i objasniti mu ako mali bude još radio problema biti će toga još. znači najveći je problem u obiteljima koje su danas skroz u kurcu. kakav roditelj pušta van malog smrada u spitki, pripijenim hlačama, martama s bijelim pertlama, a da se ne zapita cemu takva narodna nošnja. p.s nisam želio vrijeđati ikakvu profesiju, ali još nisam naišao na poštenog automehaničara. a poznavajuci kolege iz osnovne koji su sada u toj struci znam dobro i zašto. znači ja sam da se raznorazni skinsi/bbb/torcida i slicna gamad, zajedno s roditeljima pijancima/propalicama dobro koji puta ispremlati. pa jos malkice i nakon toga još. raznorazni svodnici, sitni kriminalci, preprodavači ljudi, mafijaši i ostala stoka se već u osnovnoj može prepoznati i da su tad pendrekom preodgojeni bilo bi ih manje. jednostavno vjerujem da ajmo reći čovjek koji ide uvuć neku glupu klinku na prevaru u prostituciju da bi zarađivao na njenoj muci da takav ne postane preko noći nego se odmalena drila i usavršava kako biti još veći smrad. znam da je ovo debelo u off topic, ali pendrek, samo pendrek i pendrek bre u p. materinu je prava mjera za prave ljude... što se mene tiće možete sada rušiti mene i moju teoriju koliko god ali je tako
fist
  • fist
  • Advanced Member
2010-05-08T18:29:18Z
Pasbrata, teškom mukom sam uspio pročitati ove tvoje nasumično nabacane misli ali vidim da vučeš paralelu između stupnja naobrazbe ili zanimanja sa stupnjem lošeg ponašanja ili huliganizma. Ako sam dobro skužio, BBB ili Budale Bez Budućnosti kako ih ti od milja nazivaš, su mahom autolakireri, mehaničari, monteri. Dakle ljudi bez neke svijetle budućnosti. Umjesto debate izvući ću ti dva primjera nakon kojih ćeš možda promijeniti mišljenje.

Primjer 1)
Jedan od viđenijih trasparenata iz vremena borbe za povratak imena Dinamo napravio je jedan vrlo ugledni i bogati ugostitelj. Vrlo vrijedan dečko, uzoran građanin, novaca ko blata, nikad u životu u nekoj frci, miroljubiv itd. Uza sve to, veliki navijač Dinama s brdom tekmi iza sebe.
Primjer 2)
Dečko, od osnovne škole problematičan, školski bully, loš učenik, agresivac, od malena zagriženi torcidaš. Jednom zgodom zbog preseravanja dobio batina od svojih - Torcide. Od tog dana, povređenog ega, postao zagriženi BBB:)18 , prvi kad je trebalo baciti kamen na Torcidu, prvi s povicima "ubi tovara" prilikom bliskih susreta (iako nikad u prvim redovima kad je do tuče zaista i došlo), uglavnom tipični pomalo sociopatski huligan. Sve do trenutka kad mu se, igrom slučaja pružila prilika da od nezaposlenog luzera postane interventni policajac. Od tog trenutka dodatno su mu narasla krila, napokon je bio netko i nešto. Počeo je mrziti navijače, valjda zato jer ga onako sociopatskog niti mi sami nismo previše simpatizirali (tovar pa odjednom BBB, da smo ga i mi napucali, još bi postao valjda delija ili grobar:)20 ). U subotu nakon nereda, igrom slučaja sam ga čuo kako razgovara s kolegom po pendreku i žali se "kako je sve to ku*ac od kad su im smanjili ovlasti", "kako su do prije par godina mogli raditi što su htjeli", a "kako sad ne smiju premlatiti niti cigane niti navijače" itd.

E sad, samo jedno pitanje: jesu li svi navijači ugledni ljudi poput čovjeka iz primjera broj 1 i jesu li svi specijalci sociopati poput primjera broj 2?

Vidiš kako generaliziranje vodi u slijepu ulicu?

Uostalom, vjerovatno i među nama forumašima ima automehaničara i montera, jesu li oni među ovima:

Quote:

....onda se taj od malena ljudski šljam kad nekako uspiju jedva završiti osnovnu gdje ih se pušta da bi ih se nekako riješilo upisuje u strukovne škole. pošto sam iz zg nabrojti cu neke znaci 8svibanj, onda neka znana kao cambridge na sv.duhu itd. dovoljno je vidjeti recimo na autobusnoj stanici dok cekaju bus ponašanje tog šlj... i covjeku je sve jasno. i onda kada dio njih uspije završiti te elitne i prestižne škole dobivamo auto/mehaničare,lakirere,limare, i raznorazne montere ovog i onog. i onda ljudima nije jasno zašto su većina ljudi u tim profesijama blagim izrazom cemo ih nazvati lopovi....

The Miner
2010-05-08T18:36:05Z
A kako su dosli do posla vecina interventnih nego "Alo rodjak,mozes li ubacit jednog mog,glup je ko konj ali je jak ko´ bik"
Cain
  • Cain
  • Advanced Member
2010-05-08T18:59:16Z
UserPostedImage
My PFS Bets:
9 Wins, 0 Losses, 0 Draws, and 1 no contests.
http://i232.photobucket....ms/ee199/mazon21/UFC.png 
Olde Scum
2010-05-10T08:17:26Z
hamush wrote:

doso scum!

aaaaaa!:D welcome Brother!

eeeee! hamush! :)16
evo, došo, vratija se. pa di si ti? baš sam htio pitat društvo ovdje di si; zapravo sam mislio da si ti - zatoichi (čovjek je tu ponudio zelene karte, imigrantske vize i sl) pa sam mislio da si ziher ti (po onome kaj sam saznao da si uteko na floridu - key west - i da tamo prodaješ designer t-shirts muškim parovima..?)
(iako je nisam ni sekunde povjerovao u to)
(jer znam zašto si otišo na floridu)
(ne mislim da si otišo lovit aligatore na everglades)
(niti zabavljat se s Horatiom)
ti sad kaži javno - jel istina da si otišo tamo da zamjeniš Chucka Shouldinera (RIP) i reoformiš Death?
DoKoske
2010-05-10T08:38:01Z
pasabrata tebe su izgleda šamarali ovi "automehaničari" kroz osnovnu i srednju školu, možda ti je čak koji i kakvu simpatiju izjebo :)20
wash your feminine side clean off
loreia
2010-05-10T09:17:08Z
Olde Scum wrote:

ti sad kaži javno - jel istina da si otišo tamo da zamjeniš Chucka Shouldinera (RIP) i reoformiš Death?

hahahahahahahahahahahha
dr. Jupidu wrote: diskusting
ive
  • ive
  • Advanced Member
2010-05-10T10:14:53Z
http://www.tportal.hr/sp...vuse-bujnog-poprsja.html 

u americi bi ga tejzali i osudili na 10 godina zbog javnog nemorala :)20
Similar Topics
Users browsing this topic