Saleee
  • Saleee
  • Advanced Member Topic Starter
2010-03-04T14:50:40Z
Jučer, 03.03. je u Varaždinu održan hrvački spektakl - revijalni prijateljski susret između naše seniorske hrvačke reprezentacije i ponešto pomlađene reprezentacije SAD-a.

U prepunoj dvorani Graberje, u odličnoj organizaciji i prekrasnoj atmosferi naši hrvači pokazali su da su u vrlo dobroj formi i da su odlično pripremljeni, te su ukupnim rezultatom meča 7:2 ostvarili uvjerljivu pobjedu nad podmlađenom reprezentacijom SAD-a.
Ako bi trebali izdvojiti pojednice, u prvom redu je to naš trenutno najbolji hrvač, Nenad Žugaj u kategoriji 84 kg, koji je jučer imao dvije borbe protiv svoja dva protivnika i u obje borbe ostvario uvjerljive pobjede.
Također, mladi Ivan Lizatović je u kategoriji do 55kg ostvario vrijednu pobjedu protiv iskusnog američkog hrvača Lindseya Durlachera, petoplasiranog sa Prvenstva svijeta 2007. godine.
Domaći dečko iz Varaždina, Tonimir Sokol je u kategoriji do 60kg pobijedio američkog seniorskog reprezentativca Spencera Manga, koji je bio 9. na Prvenstvu svijeta 2009. godine, te 2. na PanAmeričkom kontinentalnom prvenstvu.
Naš teškaš Anton Đok je u kategoriji do 120kg ubilježio pobjedu i pokazao nekoliko vrlo atraktivnih zahvata i oduševio publiku u dvorani.
Posebno je toplo dočekan i velikim aplauzom pozdravljen trener gostiju, proslavljeni bivši hrvač Momir Petković, olimpijski pobjednik iz Montreala 1976. godine, kojem se domaćin između ostalog i malim prigodnim poklonom zahvalio za pomoć pri dovođenju reprezentacije SAD-a u Hrvatsku.
Na kraju, treba posebno istaknuti da su Hrvatski hrvački savez i domaćin, hrvački klub Vindija iz Varaždina odlično organizirali ovaj "praznik hrvanja", kako je ovaj susret u svom uvodnom govoru nazvao predsjednik HHS-a g. Vladimir Bregović.

http://www.cro-wrestling.hr/aktualno.asp?id=246 

Decki su pokazali da su izvrsni hrvaci i da kod nas hrvanje itekako postoji.
Hamush o dopingu Cristiane "Cyborg" Santos - Kakav doping test. samo da je gace skinula, svima bi bilo jasno da ima pajsera ko djecju podlakticu.
Sponsor
travarica
2010-03-04T16:05:44Z
Evo Reljiću sparing partnera za hrvanje kolko hoćeš.

Iako je preveliko spuštanje kilaže i malo sportske nesreće dovelo do poraza protiv Dollawaya mislim, da se ipak vidjelo da je BJJ sa leđa skoro neupotrebljiv protiv jakih hrvača koji imaju submission defense (a danas je puno takvih).

Bez odličnog hrvanje se danas u MMA težko prolazi.

Mirku se prigovaralo, da nije kompletan borac ali ipak pokazuje se da je danas najbolja formula za MMA

a)sprawl (ili eventuelno dizanje sa poda) & brawl

i

b) takedown (da dođeš u dominantnu gornju poziciju) & ground and pound

shogun33
2010-03-05T09:48:40Z
travarica wrote:

ne može reljić sa njima trenirat. on je ipak svjetski stručnjak za mma i hrvanje koji, citiram: " sve dobro sto je naučio u vezi mma je naučio u Americi"
tako da nema šta ovdje tražit
Cain
  • Cain
  • Advanced Member
2010-03-05T10:42:22Z
Saleee wrote:

Decki su pokazali da su izvrsni hrvaci i da kod nas hrvanje itekako postoji.

:)36
My PFS Bets:
9 Wins, 0 Losses, 0 Draws, and 1 no contests.
http://i232.photobucket....ms/ee199/mazon21/UFC.png 
kvele
2010-03-05T11:22:37Z
shogun33 wrote:

travarica wrote:

ne može reljić sa njima trenirat. on je ipak svjetski stručnjak za mma i hrvanje koji, citiram: " sve dobro sto je naučio u vezi mma je naučio u Americi"
tako da nema šta ovdje tražit

Stvarno mi je to više smješano, ali stvarno.. Poanta je da tamo dođeš u jebeni gym i imaš sve, od hrvača, boksača, tralalalaa.. a ovako bi se morao vozikati npr. u Varaždin ili ne znam u Gospić ili gdje već..
A nije da je on postao bogataš od jebenih borbi..

Ako išta čovjek je trenirao i u Londonu i Portugalu, i u toj nesretnoj Americi, i onda valjda ima pravo reći gdje su mu najbolji uvjeti..

Složio bi se da je iz njegovog govora ispalo da je u Hrvatskoj hrvanje na niskim granama, ali siguran sam da to nije htio reći, a još manje podcjenjivati dečke.. vjerojatno se referencirao na općenitu sustavnost i organizaciju u hrvatskim borilačkim sportovima, koje najčešće ostaju na tim riječima bez konkretnih koraka u realnosti.

Tako da stvarno mi nije jasno kako se sad neki naslađuju njegovim porazom.. Ali mi smo takav narod.. jbg.

Imperare sibi maximum imperium est!
nofrx
2010-03-05T12:19:49Z
Je li to bio grčko-rimski ili slobodni stil?
KW CHAMPION
vigor5
2010-03-05T14:15:18Z
nofrx wrote:

Je li to bio grčko-rimski ili slobodni stil?

GR
vigor5
2010-03-05T14:32:20Z
travarica wrote:

Iako je preveliko spuštanje kilaže i malo sportske nesreće dovelo do poraza protiv Dollawaya mislim, da se ipak vidjelo da je BJJ sa leđa skoro neupotrebljiv protiv jakih hrvača koji imaju submission defense (a danas je puno takvih).

Bez odličnog hrvanje se danas u MMA težko prolazi.

Mirku se prigovaralo, da nije kompletan borac ali ipak pokazuje se da je danas najbolja formula za MMA

a)sprawl (ili eventuelno dizanje sa poda) & brawl

i

b) takedown (da dođeš u dominantnu gornju poziciju) & ground and pound

Pojednostavljeno rečeno - da!