kakach
  • kakach
  • Advanced Member Topic Starter
2010-01-19T17:04:03Z
http://www.24sata.hr/spo...stracijom-poluge/154719/ 

naisao na ovo maloprije.. neznam dal ste vidjeli, al ak niste, zanimljiva stvar 😃
Sponsor
Range
2010-01-19T18:49:04Z
kakach wrote:

http://www.24sata.hr/sport/fedor-umalo-ubio-voditelja-demonstracijom-poluge/154719/

naisao na ovo maloprije.. neznam dal ste vidjeli, al ak niste, zanimljiva stvar :D

Mislim da je ipak pretjerana usporedba s medvjedom.
"Imam dobru vijest za sve koji su uplatili osiguranje u slučaju avionske nesreće..."
ive
  • ive
  • Advanced Member
2010-01-19T19:26:02Z
ovo je davno snimljeno, uopce me ne cudi da su cro portali to tek sada otkrili
salteras
2010-01-19T19:27:48Z
mala debilana za široki puk.....
Usur
  • Usur
  • Advanced Member
2010-01-19T20:21:37Z
Range wrote:

kompjutorski obrađeni podaci su pokazali da je Fedorov zagrljaj od 226 kilograma jednak onome aljaškog smeđeg medvjeda

svako od nas ima svoje mišljenje o nekom borcu, njegovoj snazi ili njegovoj tehnici. u ovom slučaju nitko nije iznio svoje mišljenje nego su znanstveno izmjerili.
Range
2010-01-19T21:46:32Z
Usur wrote:

Range wrote:

kompjutorski obrađeni podaci su pokazali da je Fedorov zagrljaj od 226 kilograma jednak onome aljaškog smeđeg medvjeda

svako od nas ima svoje mišljenje o nekom borcu, njegovoj snazi ili njegovoj tehnici. u ovom slučaju nitko nije iznio svoje mišljenje nego su znanstveno izmjerili.

Svejedno mislim da je pretjerano.
"Imam dobru vijest za sve koji su uplatili osiguranje u slučaju avionske nesreće..."
expitbull
2010-01-19T21:48:08Z
ovo je staro godinama...
bero
  • bero
  • Advanced Member
2010-01-19T22:40:32Z
vinko coce u jednom zagrljaju zdrobi i fedora i medvjeda :)18
pfs-prevarantske frustrirane seljačine
- dr jupidu
neurro
2010-01-21T02:33:38Z
Usur wrote:

Range wrote:

Pa daj nemoj biti smiješan ... znaš li ti uopće šta je medvjed. Dovoljno da te zakotrlja par puta po podu i pola kosti polomi. Kad i u kojoj situaciji su mu mjerili stisak? Imam kod kuće NG i NG wild i stalno puštaju te neke glupe dokumetarce o usporedbi životinja koja ima najjači ugriz,stisak,brzinu itd. Npr hijeni su bacili lopticu i mjerili kojom snagom je zagrizla lopticu a udavu su dali da se omota oko nekog bezveznog štapa.Naravno da hijena neće koristiti istu snagu kad uzme lopticu i kad ubija ili lomi kosti i naravno da udav neće istom snagom daviti štap i živi plijen. Fedor se kolko vidim ovdje potrudio da stisne najjače što može

Osim toga medvjedi su jedne od najjačih životinja i mogu se boriti davljenjem i lomom i zubima.Fedor i njegov zagrljaj je dječja igra i za kudikamo slabiju životinju od medvjeda.Imam prijatelja u Slav. Brodu koji ima neki ZOO i dva medvjeda i puno puta sam vidio šta mogu a osobno sam imao južno kineskog tigra.To je udeseterostručeno u odnosu na ljudsku snagu bez obzira radilo se o Fedoru ili Demi Moore

Evo jedan mali primjer kada se caribou (Aljaški veliki jelen) cca 300-350kg koji u ovom slučaju se ŽELI boriti s manjom ženkom smeđeg medvjeda.Jelen je užasno velika i jaka životinja i može probosti i ubiti medvjeda na mjestu ali treba samo trenutak da uđe u medvjeđi zagrljaj i sve je gotovo.Sad bi volio vidjeti Fedora kako bi on prošao s tim caribouom osim u slučaju da se radi o Bambiju

loreia
2010-01-21T09:26:03Z
Usur wrote:

Range wrote:

kako na ljude djeluje ova fraza "komp. obradj. pod", nemres bilivit.
daj razmisli logicno, da udari cekicem svom snagom, ne znam bi li narpravio pritisak od 226 kg.

A usporedba snage covjeka i medvjeda je besmislena, kao da usporedjujes snagu novorodjenceta i odrasle osobe.
dr. Jupidu wrote: diskusting
Usur
  • Usur
  • Advanced Member
2010-01-21T10:23:51Z
loreia wrote:

Usur wrote:

Range wrote:

daj razmisli logicno, da udari cekicem svom snagom, ne znam bi li narpravio pritisak od 226 kg.

A usporedba snage covjeka i medvjeda je besmislena, kao da usporedjujes snagu novorodjenceta i odrasle osobe.

logično sam se informirao i našao podatak da iskusan boksać radi pritsak udarcem od 1500 kg, tako da usporedba sa čekićem ne stoji a za pritisak medvjeda ne znam :)1
neurro
2010-01-21T11:06:21Z
Gle opet nisi u pravu za razliku od Loreie.To su sve teoretska mjerenja koja nemaju veze s praksom.Koliko mi je poznato uglavnom se upotrebljava kubni centimetar (cm3) kao podloga tj. sva snaga i sila udarca je usmjerena kao kroz lijevak na jedan mali cm3 i onda možeš bez problema dobit 1500 kg.A kad uzmeš tih tonu i pol i jednog boksača zdravo za gotovo kao realnu snagu njegovog udarca onda bi dobili ovo:

UserPostedImage

Ali u praksi dobiješ ovo:

UserPostedImage
Reptile
2010-01-21T11:20:32Z
loreia wrote:

Usur wrote:

Range wrote:

Samo ako se uzme u obzir i tromost tijela kakvo je čekić, elastičnost istih pri sili, možda bi čekić i imao manji "pritisak", no i veću štetu.

Plus, 226 kg i nije nešto ekstra.

Btw, neurro,upotrebljava se kvadratni centimetar ak se ne varam.
T-Sranje = stoka monopolistička bez morala
nofrx
2010-01-21T14:34:35Z
Čimpanza ima 7 puta jači stisak od prosječnog odraslog muškarca. O medvjedu nema smisla raspravljat.
KW CHAMPION
Seded
2010-01-21T15:09:44Z
nofrx wrote:

Čimpanza ima 7 puta jači stisak od prosječnog odraslog muškarca. O medvjedu nema smisla raspravljat.

Orangutan ima daleko najjači stisak među majmunima.
"It's not checkmate. The king has one more move."
nofrx
2010-01-21T15:21:04Z
Seded wrote:

nofrx wrote:

Orangutan ima daleko najjači stisak među majmunima.

Za primjer sam uzeo čimpanzu zbog male težine tjela.
KW CHAMPION
kakach
  • kakach
  • Advanced Member Topic Starter
2010-01-21T15:50:19Z
pozdrav!

da, cinjenica je da je usporedba izmedu gripa medoja, pitona i fjodora smjesna.

ako su vec htjeli napravit neku realnu usporedbu, trebao se ovaj voditelj dat u zagrljaj medoju i pitonu, pa da vidimo kaj ima za rec :)1

il navedenu trojicu stavit u kavez, pa nek se posoraju. vjerujem da bi vecina nas pare stavila na medu. ^^

akvic
2010-01-21T18:27:21Z
kakach wrote:

pozdrav!

ako su vec htjeli napravit neku realnu usporedbu, trebao se ovaj voditelj dat u zagrljaj medoju i pitonu, pa da vidimo kaj ima za rec :)1

il navedenu trojicu stavit u kavez, pa nek se posoraju. vjerujem da bi vecina nas pare stavila na medu. ^^

nema šanse! moje pare idu na Fedora :)18

UserPostedImage
loreia
2010-01-21T18:28:40Z
hahahahha
dr. Jupidu wrote: diskusting
fist
  • fist
  • Advanced Member
2010-01-21T18:53:06Z
akvic wrote:

kakach wrote:

pozdrav!

nema šanse! moje pare idu na Fedora :)18

UserPostedImage

Hahaha, zakon!!

A dobra mi je i iona di se Darth VAder klanja Fedoru i sili u njemu :)20
Users browsing this topic