savate_omega
2009-11-30T15:48:14Z
05.12. i 12.12.2009 datumi su i finalne borbe prvenstva Svijeta.finalne borbe biti će u Francuskoj.
Več ovog vikenda 05.12. nastupaju dva predstavnika Hrvatske reprezentacije na finalu Svijetskog prvenstva u francuskom gradicu Tarbes.
U kategoriji do -70.kg nastupa Ksenija Koprek(SBK Omega Varaždin)-višestruka prvakinja Hrvatske u combat i assaut savate-u,prvakinja Europe,vice prvakinja Europe i Svijeta.Ksenija se ima priliku okruniti titulom prvakinje Svijeta,a njezina protivnicaje predstavnica Srbije Jelena Kunić.
U kategoriji do -56.kg ujedno i mec veceri i velikog spektakla u TARBES-u nastupa Antonio Horvatić(SBK Omega Varaždin)-višestruki prvak Hrvatske u combat i assaut savate-u,vice prvak mediterana i juniorski vice prvak svijeta.Antonio se ima prilike okruniti titulom prvaka Svijeta,a njegov protivnik je iskusan visestruki prvak Francuske,prvak Francuske ELITE i predstavnik Francuske reprezentacije Terry DRONNE.

A 12.12.2009 nastupa i zadnji od troje predstavnika finala prvenstva Svijeta u malenom gradiću u Francuskoj,La Motte-Servolex.
U kategoriji do -60.kg nastupa Predrag Šimunec(SBK Omega Kneginec)-višestruki prvak Hrvatske,Europe.Njegov protivnik je iskusan predstavnik iz Francuske Hakim ABDELAOUI.

PUNO SREĆE NAŠIM BORCIMA !!!!
Sponsor
BRZAKOBRA
2009-11-30T16:02:41Z
A šta reći osim sretno i vratite se sa medaljama.....
akvic
2009-11-30T19:23:29Z
BRZAKOBRA wrote:

A šta reći osim sretno i vratite se sa medaljama.....

ako je suditi po dosadašnjem iskustvu to je moguće samo ako nokautiraju svoje protivnike :)12

u svakom slučaju, ekipa sretno!!!
akvic
2012-06-17T14:02:47Z
Rezultati hrvatskih reprezentativaca, članova Omega Gym Kneginec i SK Varaždin na Europskom prvenstvu u combat savateu 2012. u Crnoj Gori

Predrag Šimunec - izborio finale 28.10.'12 u Belgiji
Goran Borović - izborio finale 28.10.'12 u Belgiji
Valentina Balazinec - viceprvakinja europe
Marina Horvat - viceprvakinja europe
Antun Viličić - 3. mjesto
Slađana Blaži - 3. mjesto
Štefica Bubnjarić - 3. mjesto
Silvio Horvat - ispao u četvrtfinalu

Čestitke na odličnim rezultatima!
triper
2012-06-17T17:27:24Z
Svaka čast svima , Šimunec i Borović su daleko najbolji kaj se Savatea tiče u Hrvatskoj , SIlvek isto jako lijepo radi ,sigurno če iduče godine popravit rezultat...
akvic
2012-07-14T16:45:14Z
evo jedan odličan video za sve one koji kažu da je savate "lagan"

u 4. minuti počinje ulomak iz meča za prvaka svijeta gdje je (moj trener ako to nisam već 100 puta spomenuo :)20 ) Predrag Šimunec postao prvak svijeta 2011.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ihnhErQJPPs
sivan
2012-07-14T16:58:21Z
akvic wrote:

u 4. minuti počinje ulomak iz meča za prvaka svijeta gdje je (moj trener ako to nisam već 100 puta spomenuo :)20 ) Predrag Šimunec postao prvak svijeta 2011.

A u čemu je razlika izmedju kickboxa i savatea? Znam da su u savatu one cipele a ostalo mi se čini slično, pa mi nije najjasnije :)

PS Akvic odgovorio sam ti na PM, neznam dali si primjetio
ZgemboAdislic
2012-07-14T17:47:01Z
sivan wrote:

akvic wrote:

A u čemu je razlika izmedju kickboxa i savatea? Znam da su u savatu one cipele a ostalo mi se čini slično, pa mi nije najjasnije :)

Nema blokiranja noznih udaraca.
sivan
2012-07-14T19:07:50Z
ZgemboAdislic wrote:

sivan wrote:

akvic wrote:

Hvala. Znači nema blokova s nogom? Sad vidim na higlightima da nitko ne blokira low kickove. Sve ostalo izgleda isto
akvic
2012-07-14T20:51:12Z
sivan wrote:

ZgemboAdislic wrote:

sivan wrote:

akvic wrote:

Hvala. Znači nema blokova s nogom? Sad vidim na higlightima da nitko ne blokira low kickove. Sve ostalo izgleda isto

nema blokova potkoljenicom, đonom tenisice možeš slobodno ali za to ti treba distanca, udarci potkoljenicom su također zabranjeni (moraju biti ristom, špicom ili đonom tenisice), ručni udarci moraju biti pravilni kao u klasičnom boksu (zabranjeno je udaranje unutrašnjim dijelom šake, backfist i sl.), zabranjena su koljena i laktovi

generalno se udarci nogom bacaju mekše zbog puno veće brzine, količine kretanja, te veće distance, ali zbog tenisice su po mojem mišljenju bolniji i više ih sjeda
gele
2012-07-14T20:57:05Z
akvic wrote:

po mojem mišljenju bolniji i više ih sjeda

sumnjam da udarac ristom bez obzira na obucu moze biti bolniji od low kicka s potkoljenicom
akvic
2012-07-14T21:01:39Z
gele wrote:

akvic wrote:

po mojem mišljenju bolniji i više ih sjeda

sumnjam da udarac ristom bez obzira na obucu moze biti bolniji od low kicka s potkoljenicom

ristom ne, ali brdo špica i đonova tijekom meča ti jamči hodanje poput pohebanog kauboja :)18
Users browsing this topic