ZAGREB SHOP, Prolaz Cibona, Savska 28: 099/5258 038, 01/4843 730

Mišković i Tomasović prvaci Europe

28.11.2010

Jučer je u mjestu Loutraki, kraj Atene u Grčkoj završeno Europsko kickboxing prvenstvo za seniore u disciplinama semi contact, full contact, glazbene forme i kick light. Prvenstvo se odigravalo od 22. do 27. studenog 2010.

Hrvatska reprezentacije kao i obično, postigla je zapažen uspjeh.

U finalu, Ana Znaor - semi contact +70 kg, borila se protiv Mađarice s norveškom putovnicom Zsofiom Mindom. Ana je izgubila rezultatom 8:18 te tom izgubljenom borbom ostala na prekjučer osvojenom drugom mjestu osvojivši srebrnu medalju i titulu viceprvakinje Europe.

U finalu, borili su se u full contactu Bojan Mišković -81 kg i Marko Tomasović +91 kg. Bojan Mišković je za protivnika imao Rusa Ilyu Savlejeva i pobijedio ga jednoglasnom odlukom sudaca 3:0. Bojan je osvojio prvo mjesto, zlatnu medalju te postao prvak europe u full contactu.

I drugi naš predstavnik u finalu - Marko Tomasović u apsolutnoj kategoriji pobijedio je Poljaka Wojciecha Jastebskog rezultatom 2:1. Marko je time osvoji zlatnu medalju i titulu Europskog prvaka u full contactu.

Što se ostalih rezultata tiče, valja pridodati da su hrvatski kickboksači i kickboksačice osvojili još i 2 brončane medalje - Agron Preteni u full contactu -91 kg, i Nives Radić također u full contactu, -70 kg.

Ostvarenim rezultatom smo u svakom slučaju zadovoljni. Hrvatski kickboxing ponovno je dokazao da mu je mjesto na europskom vrhu. Šteta je da su neposredno pred nastup zbog raznih razloga odustali Marko Deša (aktualni svjetski viceprvak), Zvonimir Gribl (višestruki osvajač medalja na svjetskim i europskim prvenstvima), Sanjin Pol Vrgoč (ovogodišnji brončani sa Svjetskih igara borilačkih sportova iz Pekinga) te Boris Mišković (aktualni svjetski prvak u semi contactu). S njima rezultat bi bio zasigurno još uspješniji.

Hrvatski kickboxing ove je godine bio vrlo uspješan. Pored nastupa na brojnim međunarodnim natjecanjima i na Svjetskim kupovima hrvatski kickboksači i kickboksačice sudjelovali su na Svjetskom kickboxing prvenstvu za kadete i juniore u rujnu u Beogradu. Tu su mladi osvojili 52 medalje i to kadeti 20 medalja (4 zlatne, 8 srebrnih i 8 brončanih) te juniori 32 medalje (5 zlatnih, 8 srebrnih i 19 brončanih).

Nakon toga seniori su u listopadu sudjelovali na Europskom prvenstvu u disciplinama light contact, low kick i K1 gdje su osvojene 4 zlatne (Ana Znaor, Nives Radić, Bojan Mišković, Boris Mišković), 4 srebrne (Helena Jurišić, Luka Šimić,Toni Milanović, Tomislav Čikotić) i 4 brončane medalje (Mateja Pančelat, Ana Bajić, Željan Ješić, Zlatko Bajić).

Sve u svemu vrlo uspješna godina hrvatskog kickboxinga, a za kraj nam predstoji veliki Međunarodni kickboxing turnir "Croatia Open - Final Fight 2010" koji će se 10. i 11. prosinca 2010. održati u Rijeci. Interes za ovaj međunarodni kickboxing turnir je iznimno velik i očekuje se više od 750 natjecatelja i ukupno više od 1000 sudionika.