Welcome Guest! To enable all features please Login or Register.

Notification

Icon
Error

2 Pages12>
kakach
#1 Posted : Wednesday, March 31, 2010 7:55:17 PM(UTC)
kakach

Rank: Advanced Member

Postovanje!

Jasno mi je da ova tema nije bas prigodna za ovaj forum, ali eto, odlucio sam postati posto sam primjetio da gotovo uvijek imate neki pametan savjet Emocija37

Naime, moj otac je prije 6 tjedana dozivio mozdani udar (treci) uslijed kojeg je razvio nekontrolirane pokrete (nesto kao tikove) lijevom stranom tijela (lijeva ruka i noga). Odveli smo ga na Hitnu u ponedjeljak (22.2.2010.), no dezurni lijecnici su zakljucili da nije zivotno ugrozen (Emocija11 ) te su ga pustili kuci uz uputnicu za obavljanje standardnih pretraga sljedeci dan (krvna slika, secer, tlak). Dok je cak i medicinski potpuno neobrazovanoj osobi on (otac) izgledao kao da trpi posljedice mozdanog udara, lijecnici su to odbacili, misleci da mu je potrebno otrijeznjenje. Kroz sljedeca dva dana (utorak, srijeda) obavio je te pretrage, ukljucujuci i ultrazvuk jetre na kojem se vidjelo ostecenje. Posumnjali su da su otrovi iz jetre ostetili mozak. U cetvrtak je vec jedva stajao na nogama, dok su se lijeva ruka i noga toliko pigale da je to sve vise licilo na kakvu scenu iz "Egzorcista". Ponovno smo ga odveli na Hitnu (07:30 ujutro), da bi bio primljen tek u pol 14, nakon sto je CT snimka pokazala obilno krvarenje u mozgu. Nekoliko dana nakon sto je primljen na neuroloski odjel u koprivnickoj bolnici, potpuno mu je oduzeta desna strana tijela te mu je iznimno otezan govor. Na upit da li je doslo do novog hemoragijskog mozdanog udara nakon primitka u bolnicu, lijecnici nemaju odgovor. Kroz slijedecih nekoliko tjedana stanje mu se pogorsalo; razvio je upalu pluca, zbog slabije funkcije jetre i imunoloskog sustava, rad ostalih organa je oslabio, te mu stanje uveliko oscilira iz dana u dan. Lijecnica u vise navrata napominje kako nije sposoban za prijevoz u bolje opremljenu ustanovu (poliklinika Medikol, Zagreb). Na nogama i straznjici javile su se velike rane (dekubitusi) od dugog lezanja u istom polazaju (medicinsko osoblje mu nije mijenjalo polozaj tijela). U posljednjih desetak dana biokemijski nalazi idu na bolje, te mu se stanje stabilizira. I dalje prima hranu na sondu, rane na nogama su inficirane i pune gnoja, desna strana tijela i dalje ne reagira (sada i misici atrofirali), a njegova lijecnica kaze da bi pocetkom drugog tjedna mogao biti otpusten.

Vazno je napomenuti da smo mi (obitelj) morali kupiti i u bolnicu nositi razne lijekove (neutrogena emulzija za tijelo, granuflex obloge, silymarine tablete) te kupiti antidekubitusni madrac jer "odjel nema pravo narucivati te lijekove/stvari besplatno za pacijente" ili neko slicno sra**.

Njemu je i dalje potrebna konstantna medicinska paznja u ovom stanju, te razmisljamo da ga stavimo u posebno opremljenu ustanovu koja mu to moze pruziti.

Molim vas, ako itko ima kakav savjet ili je na nesrecu imao slicno iskustvo, samo recite... Trenutno je svaki savjet dobrodosao jer smo svi umorni od natezanja s doktorima i medicinskim osobljem koji svaki dan mjenjaju pricu.

Hvala unaprijed!

Goran
loreia
#2 Posted : Wednesday, March 31, 2010 8:06:26 PM(UTC)
loreia

Was thanked: 500 time(s) in 296 post(s)
Jako teska prica.
Gorane, svim srcem ti dajem podrsku i nadam se da ce agonija tvoje obitelji zavrsiti na bolje.

Nemam nikakav konkretan savjet, osim da budes cvrst i uporan.
hamush
#3 Posted : Wednesday, March 31, 2010 8:28:26 PM(UTC)
hamush

Was thanked: 705 time(s) in 369 post(s)
+1

drzi se! sretno! zelim tebi i tvojem ocu sve najbolje!
fist
#4 Posted : Wednesday, March 31, 2010 8:49:40 PM(UTC)
fist

Was thanked: 237 time(s) in 151 post(s)
Ja također nemam nikakav savjet ali nadam se da ima netko tko ti može dati neki koristan savjet.

Samo hrabro!
Cain
#5 Posted : Wednesday, March 31, 2010 9:08:11 PM(UTC)
Cain

Man
Croatia

Was thanked: 231 time(s) in 141 post(s)
fist wrote:
Ja također nemam nikakav savjet ali nadam se da ima netko tko ti može dati neki koristan savjet.

Samo hrabro!

+1
My PFS Bets:
9 Wins, 0 Losses, 0 Draws, and 1 no contests.

http://i232.photobucket....ms/ee199/mazon21/UFC.png
Matek
#6 Posted : Wednesday, March 31, 2010 9:54:45 PM(UTC)
Matek

fist wrote:

Samo hrabro!

upravo to nadam se da će sve biti ok
neurro
#7 Posted : Wednesday, March 31, 2010 11:00:06 PM(UTC)
neurro

Kao i svi ostali nemam ništa pametno za reći ... osim odmah mi je pala na pamet alternativna medicina i to kiropraktika jer kolko sam par puta slušao o tome oni baziraju liječenje na leđnoj moždini i mozgu.Naravno,njih ima tonu jer licencu nije teško nabavit za tak nekaj,trebaš se raspitati koji je ok i prvo ga nazovi i pitaj.To je ono što sam bubnuo a ono što znam sigurno je da on to sam s sobom može najbolje riješiti,tj. svojom voljom
hamush
#8 Posted : Wednesday, March 31, 2010 11:01:37 PM(UTC)
hamush

Was thanked: 705 time(s) in 369 post(s)
sto se dekubitusa tice, tehnicki bi trebalo svakih 2h mijenjati polozaj pacijentu, a tocke pritiska trljati ili masirati da bi se prokrvile...

dekubitusi su gadni dosta...
no to od naseg osoblja neces dozivjeti...
Seded
#9 Posted : Wednesday, March 31, 2010 11:21:16 PM(UTC)
Seded

Was thanked: 361 time(s) in 211 post(s)
Isto kao što i ekipa veli, želim sve najbolje tebi i tvojoj obitelji.

Slično iskustvo je moja obitelj imala s djedom koji je također dobio upalu pluća (nakon nekoliko moždanih) i ubrzo nakon toga je nažalost umro. :(
"Borio sam se sa Rusom, počeli smo da se borimo pravo, počeo je da mi stavlja ruke u oči..." - Safet-san
KrvavaPesnica
#10 Posted : Thursday, April 01, 2010 12:53:23 AM(UTC)
KrvavaPesnica

Was thanked: 9 time(s) in 3 post(s)
Ja ti nazalost mogu pruziti samo podrsku tebi i tvome ocu u ovoj zivotnoj borbi....
TRT Belfort > New Old Vitor > Old Vitor > New Vitor
nofrx User is suspended until 8/31/2030 9:32:12 PM(UTC)
#11 Posted : Thursday, April 01, 2010 1:19:25 AM(UTC)
nofrx

Was thanked: 66 time(s) in 45 post(s)
Ja ti imam savjet za jetru. Ne dajite mu silimarin jer nije dobro pit tablete kad ima oštećenu jetru. Bolji su prirodni čajevi: sikavica, maslačak, kopriva, šparoge.

ps
Šta se tiče moždanog udara, želim sve najbolje. I vjerujte u oporavak, jer izlječenje je moguće dok god vjerujete u njega.

Edited by user Thursday, April 01, 2010 1:22:20 AM(UTC)  | Reason: Not specified

prirodno je da kvadrat ne može razumjeti kocku.
Acidofil
#12 Posted : Thursday, April 01, 2010 2:36:06 AM(UTC)
Acidofil

Was thanked: 31 time(s) in 14 post(s)
Ovo naravno nije moja domena, ali trenutno radim u ordinaciji za osobe s invalidtetom i znaju mi doći ljudi sa moždanim udarima pa ću prvog koji naleti baš pitati za može li kakav koristan savjet reći (kad čovjek od nečeg oboli, onda na kraju zna više podataka o svojoj bolesti od doktora). Sad idu ovi praznici i mislim da nemam nijednog naručenog s tom dijagnozom, ali mogao bi idući tjedan jedan doći pa ako nije kasno možda štogod korisnog doznamo. Ne mogu ništa garantirati, ali ću sigurno pitati, ne može škoditi...
Inače, ovo što kažeš sa bolnicom i nabavkama o vlastitom trošku, to je na žalost odraz stanja u državi i opće neimaštine. Ja sad imam nešto malo bolje mogućnosti naručivanja materijala budući da gradski ured posebno financira tu ordinaciju, ali kad sam radio u "standardnoj" ordinaciji, ja bi naručio pet stvari, a ravnatelj bi tri prekrižio, rekao da je to preskupo i da to dom ne može priuštiti. Jednostavno se radi s onim što se ima(a nema se puno), nekad čovjek zbilja mora biti čudotvorac...
Možda nebi bilo loše pokušati kontaktirati moju bivšu profesoricu s faksa, koje je predstojnica Zavoda za neurologiju na KB Sestre Milosrdnice u Vinogradskoj. Zove se Vida Demarin, google izbacuje nekakav njen mail za koji ne znam jel uopće točan, al ništa ne gubiš ako pitaš a i trenutno ti je situacija takva da na svaka vrata vrijedi zakucati.
Evo ti tu neki kontakti pa probaj opisati situaciju i zamoliti za savjet, svako normalan bi trebao naći vremena da ti odgovori

http://tkojetko.irb.hr/z...Detalji.php?sifznan=1231
http://www.kbsm.hr/klini...i_zavodi/neurologija.htm
Reaktivac wrote:

Jupi ima pileća prsa... i noge kao neuhranjeni noj... :)
Kad ga oborim, staviću nogu na njega kao kakav engleski lovac koji je ustrijelio lava ili grizzlya i od toga napraviti gif za signature... :)

dr jupidu wrote:

u neku ruku mi je žao reakta ....koda se maže umjesto klosionom za tijelom onim retardantom za pruge

karl anal wrote:

jupi ti si nesposoban, da odeš na takmičenje iz nesposobnosti, bio bi drugi, jer si nesposoban bit prvi...
fist
#13 Posted : Thursday, April 01, 2010 1:04:15 PM(UTC)
fist

Proslijedio sam frendu tvoj upit. On inače radi vezano uz medicinu i ima jako dobre informacije. Evo njegov odgovor:

Quote:
Pitanje je što čovjeku sada treba? Jeli to liječnik ili ustanova za smještaj ?
Za poliklinika Medikol u Zagrebu se ne bavi liječenjem nego samo dijagnostikom i fizikalnom terapijom… nije mi baš jasno zašto bi pacijent trebao biti prebačen u spomenutu polikliniku budući da dijagnozu već ima a zdravstveno stanje mu je toliko loše da nije za fizikalnu terapiju. Ili ako jeste, zašto baš u Medikol kada to primjerice Krapinske toplice rade puno kvalitetnije i na teret HZZO-a ?!
Što se tiče liječnika i liječničke skrbi tu bi stvarno trebao popričati sa čovjekom jer mi iz navedenoga nije jasno što mu treba. Ono što je jasno da će mu možda trebati je specijalizirana ustanova za prihvat takvih pacijenata nakon što prođu rehabilitaciju u nekim toplicama ili slično…
Za smještaj može pokušati dobiti nešto preko HZZO-a ali i uz najbolju žnjuru i koruptivne metode, neće imati baš neki rezultat… u pravilu će dobiti ubožnicu gdje će morati stalno nekome nešto plaćati da bi dobio i najnižu razinu skrbi (čast iznimkama kod osoblja koje svoj posao obavlja na profesionalan način)…
Što se tiče privatnih ustanova, tu je stanje nešto bolje ali jedino što u ovomu trenutku mogu preporučiti je „Dom Tolić“ u Lučkom (www.domtolic.hr)… Vjerojatno ima još dobrih ali za ovaj mogu garantirati. Osoblje je vrlo kvalitetno, pazi na detalje (primjerice čak mjere i koliko je pacijent tekućine uzeo, nema dekubitusa…) a sam objekt je jako dobro uređen (interesantno je da nema mirisa po hrani ili mokraći što je čest slučaj u takvim ustanovama). Dakle, o njima samo najbolje… naravno da takva usluga ima i svoju cijenu… mislim da je redovita cijena oko 5.400 kn / mjesečno uz napomenu da je unutra sve osim odjeće i lijekova. Neke privatne ustanove nude možda i niže cijene (Dom Čorluka www.sanatorij.com) ali već u startu moraš osigurati posteljinu, masti, dodatke prehrani, kozmetiku i slično… Moje je osobno mišljenje da se tu možda može nešto spustiti cijena jer im nedostaje muških (muške sobe nisu popunjene…) ali to je samo moje osobno mišljenje… ne mora ništa značiti…

Nadam se da barem malo pomaže.
kakach
#14 Posted : Thursday, April 01, 2010 3:44:04 PM(UTC)
kakach

Pozdrav svima!

Momci, od srca vam hvala na potpori i informacijama! Eto, jucer sam od frenda saznao za jedan fino uredeni dom u koprivnici, danas ga pogledali i ostali odusevljeni.

Odlican smjestaj, 24-satna medicinska njega, na prvi pogled pristupacno i ljubazno osoblje, sve potrebne lijekove nabavljaju sami, omogucena mu je fizikalna terapija, vise puta tjedno pregled odgovarajuceg lijecnika... Sve u svemu, zbilja sam zadovoljan i vjerujem da ce mu oporavak tu biti laganiji i ugodniji. Cijena je, ako se ne varam, oko 4.500 kuna mjesecno.

Jos jednom, hvala vam svima na podrsci, trudu i informacijama!

Pozdrav,

Goran

fist
#15 Posted : Thursday, April 01, 2010 4:04:53 PM(UTC)
fist

kakach wrote:
Pozdrav svima!

Momci, od srca vam hvala na potpori i informacijama! Eto, jucer sam od frenda saznao za jedan fino uredeni dom u koprivnici, danas ga pogledali i ostali odusevljeni.

Odlican smjestaj, 24-satna medicinska njega, na prvi pogled pristupacno i ljubazno osoblje, sve potrebne lijekove nabavljaju sami, omogucena mu je fizikalna terapija, vise puta tjedno pregled odgovarajuceg lijecnika... Sve u svemu, zbilja sam zadovoljan i vjerujem da ce mu oporavak tu biti laganiji i ugodniji. Cijena je, ako se ne varam, oko 4.500 kuna mjesecno.

Pozdrav,

Goran

Emocija36 Emocija36

Matek
#16 Posted : Thursday, April 01, 2010 5:16:28 PM(UTC)
Matek

kakach wrote:
Pozdrav svima!

Pozdrav,

Goran

super, to vam i nije skupo, sjećam se ja da smo mi dom za moju baku plaćali isto tak negdje
loreia
#17 Posted : Thursday, April 01, 2010 5:49:13 PM(UTC)
loreia

Was thanked: 500 time(s) in 296 post(s)
kakach wrote:
Pozdrav svima!

Pozdrav,

Goran

Lijepo je vidjeti optimistican ton u tvom postu. Sve najbolje i puno srece u oporavku Emocija36
Acidofil
#18 Posted : Thursday, April 01, 2010 6:30:25 PM(UTC)
Acidofil

Ajde, baš mi je drago da našlo dobro rješenje Emocija36
Jedan savjet iz moje perspektive: nemojte mu zapostaviti zube! Bez zajebancije, zadnji pacijent sa moždanim udarom što mi je došao, došao je sa užasnim bolovima, kukajući kroz cijeli dom zdravlja. Zubi im u trenucima dok su se nosili s posljedicama udara su bili zadnja rupa na svirali, a i kad je čovjek malo došao sebi nastavili su s tom praksom. Rezultat - dao sam čovjeku uputnicu za kirurgiju u Dubravi za vađenje 13 zuba, a borim se sviom silama da ih još toliko probam spasiti. Pored svih problema koje čovjek sa moždanim udarom ima, najmanje mu treba još dodatna zezancija sa zubima, zato uz sve što radite za oca, nemojte zaboraviti pripaziti i na zube, održavati što je više moguće higijenu, učinit ćete mu ogromnu uslugu...
Reaktivac wrote:

Kad ga oborim, staviću nogu na njega kao kakav engleski lovac koji je ustrijelio lava ili grizzlya i od toga napraviti gif za signature... :)

dr jupidu wrote:

u neku ruku mi je žao reakta ....koda se maže umjesto klosionom za tijelom onim retardantom za pruge

karl anal wrote:

jupi ti si nesposoban, da odeš na takmičenje iz nesposobnosti, bio bi drugi, jer si nesposoban bit prvi...
kakach
#19 Posted : Thursday, April 01, 2010 8:36:30 PM(UTC)
kakach

Acidofil wrote:
Jedan savjet iz moje perspektive: nemojte mu zapostaviti zube! Bez zajebancije, zadnji pacijent sa moždanim udarom što mi je došao, došao je sa užasnim bolovima, kukajući kroz cijeli dom zdravlja. Zubi im u trenucima dok su se nosili s posljedicama udara su bili zadnja rupa na svirali, a i kad je čovjek malo došao sebi nastavili su s tom praksom. Rezultat - dao sam čovjeku uputnicu za kirurgiju u Dubravi za vađenje 13 zuba, a borim se sviom silama da ih još toliko probam spasiti. Pored svih problema koje čovjek sa moždanim udarom ima, najmanje mu treba još dodatna zezancija sa zubima, zato uz sve što radite za oca, nemojte zaboraviti pripaziti i na zube, održavati što je više moguće higijenu, učinit ćete mu ogromnu uslugu...

Pozdrav!

Slazem se u potpunosti, jer u bolnici je dobio gljivice u ustima (nepce, jezik, zubi), a i posto je konstantno disao na usta, jezik mu se poceo susiti i ljustiti. No to je brzo bilo sanirano, sada vise nema problema s tim. Jedino je zalosno kaj je uopce do toga i doslo. Emocija3

Danas sam razgovarao sa kumom i bas mi je pricao kako je prije nekoliko godina njegov otac slicno zavrsio. Uputili su ga u Zagreb i lijecnica mu je bila bas Vida Demarin. Covjek je kasnije normalno pricao, kretao se, cak i vozio auto, radio na polju... Tako da cu poslusati tvoj savjet i pokusat nekako kontaktirati dr. Demarin, jer bas kako si rekao, situacija je takva da na svaka vrata vrijedi pokucati.
Acidofil
#20 Posted : Friday, April 02, 2010 12:19:14 AM(UTC)
Acidofil

kakach wrote:
Acidofil wrote:

Pozdrav!

Slazem se u potpunosti, jer u bolnici je dobio gljivice u ustima (nepce, jezik, zubi), a i posto je konstantno disao na usta, jezik mu se poceo susiti i ljustiti. No to je brzo bilo sanirano, sada vise nema problema s tim. Jedino je zalosno kaj je uopce do toga i doslo. Emocija3

Danas sam razgovarao sa kumom i bas mi je pricao kako je prije nekoliko godina njegov otac slicno zavrsio. Uputili su ga u Zagreb i lijecnica mu je bila bas Vida Demarin. Covjek je kasnije normalno pricao, kretao se, cak i vozio auto, radio na polju... Tako da cu poslusati tvoj savjet i pokusat nekako kontaktirati dr. Demarin, jer bas kako si rekao, situacija je takva da na svaka vrata vrijedi pokucati.

Samo tako, pitaj gdje god stigneš, nemaš se zbog čega suzdržavati. Što više znaš, bolje možeš pomoći svom ocu tako da svaka informacija može zlata vrijediti, spriječiti neku neugodnost i olakšati mu stanje...
Reaktivac wrote:

dr jupidu wrote:

karl anal wrote:

Users browsing this topic
Guest
2 Pages12>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.