Welcome Guest! To enable all features please Login or Register.

Notification

Icon
Error

57 Pages«<2526272829>»
Neodgovorni
#521 Posted : Monday, December 24, 2012 1:25:01 AM(UTC)
Neodgovorni

Rank: Advanced Member

Was thanked: 54 time(s) in 37 post(s)
Ovo što slijedi su sve samo moja subjektivna, laička, vrlo promjenjiva razmišljanja i opažanja. Emocija30

Meni se čini da ovo u vezi IF ima logike. Čak možda i ovo oko unosa kalorija.

Nekako mislim da su mnoga naša dosadašnja razmišljanja potpuno kriva.

Nedavno sam naletio na sliku vaterpolista s početka 20. stoljeća. To su bili mahom FENOMENALNO građeni (da ne kažem nabildani) momci kakvi po današnjem poimanju ne bi trebali biti uza svoju manjkavu prehranu, uza abnormalne količine kardia. Nitko od njih vjerujem nije bio samo vaterpolist nego su vjerojatno radili poslove preko dana.

Mislim da, ako u tijelu stvorimo potrebu, potražnju, da će ono odgovoriti i -- ovako ili onako, nešto prije ili nešto kasnije -- izgraditi ono za čim smo potrebu stvorili. Mislim da je tijelo samo po sebi "pametno"; na nama je samo da treningom dosljedno stvaramo potražnju.

Evo moj primjer. Ja inače nosim uvijek isti neki BF. Ljudi bi to nazvali mršavim ili optimalnim, mada sigurno nije ispod 10%. Kako sam u zadnje vrijeme pokušavao nabaciti malo mase, silio sam se da jedem više i nabacio sam uskoro fin BF. Emocija20 Napokon mi je i to dosadilo. Nastavio sam trenirati ali se nisam više zamarao koliko i kako jedem. Za manje od dva tjedna sav taj dodani BF se istopio i vratio na moju standardnu razinu. Ne bih rekao da sam izgubio mišića, mada ne mogu biti siguran.

Nikako mi nije prirodno trpati ravnomjerno obroke kroz dan. To je ogromno opterećenje za cijeli sistem. Mislim da je tijelu period odmora od probavljanja izuzetno blagotvoran. Tijelo sigurno neko vrijeme nakon treninga pamti da čuva mišiće i, drugo, pojačano iskorištava hranu ako duži period nisi jeo (HGH). To je toliko prosto da mislim da nitko ne bi osporavao.

To ne znači da mislim da se treba prisiljavati jesti puno ili jesti malo. U stvarnosti je taj izbor mnogo lakši, barem za nas koji nismo profesionalci. Kada želimo nabaciti masu, pokušavamo jesti malo više; kada želimo izgubiti salo, pokušavamo jesti malo manje.

Još dvije stvari koje su donekle povezane s ovim što želim reći o stvaranju potražnje.

Prvo, ona rasprava o tome "može li se istovremeno dobivati mišiće i gubiti salo". Ja sam na svoje oči vidio da može. Uostalom zar tijelo kroz dan više puta ne prođe i kroz period katabolizma i kroz period anabolizma? Mi ga treningom samo učimo da su mišići oni koji su mu potrebni. Stvaramo "potražnju".

Drugo, nedavno se ovdje odigrala velika rasprava o unosu proteina. Svi su se zalagali za standardni 2g po kg. Po mom mišljenju tijelu je potrebna mala količina proteina da bi sačuvalo postojeće mišiće i izgradile onu mrvicu novih. Naravno, ako je netko profesionalac i natječe se, pametnije mu je da unosi optimalno nego dovoljno.

Uh kakav post. Jebiga, bilo mi na pameti. Emocija20

Edited by user Monday, December 24, 2012 1:26:52 AM(UTC)  | Reason: Not specified

Overeem vuce steroide
#522 Posted : Monday, December 24, 2012 1:28:46 AM(UTC)
Overeem vuce steroide

bronson wrote:
Koga briga, njihovo zdravlje njihov izbor...kakvo će biti tvoje zdravlje, jel znaš da će za koju godinu zdravstvo bit privatno? Imaš pare živiš nemaš umreš...oni bar imaju pare

Ako bog da za koju godinu ću bit doktor,tako da ću sam sebe ličit jebeš zdravstvo Emocija20
Jednom kad ode slava,odu i sponzori pa se prihodi zaustave i na kraju te žemska ostavi i pokupi ti auto,kuću,pasa,dicu i sve pare i jebiga onda...Propadneš ki Rodman ili ki onaj nesrtinik šta ima oštećenu kičmu od padanja na guzove
Svako jutro tužna slika,gledam odraz svoga lika!!
bronson
#523 Posted : Monday, December 24, 2012 1:32:17 AM(UTC)
bronson

Was thanked: 51 time(s) in 38 post(s)
Jebiga stari oni su živili i najbolje godine proveli ko carevi dok smo mi crnčili i bili robovi banaka...Rodmanu će i za 20 godina neko u kvartovskom ćumezu platit pivu jer je nekad bio popularan, od nas će ljudi okretat glavu Emocija20
Overeem vuce steroide
#524 Posted : Monday, December 24, 2012 1:47:22 AM(UTC)
Overeem vuce steroide

bronson wrote:
Jebiga stari oni su živili i najbolje godine proveli ko carevi dok smo mi crnčili i bili robovi banaka...Rodmanu će i za 20 godina neko u kvartovskom ćumezu platit pivu jer je nekad bio popularan, od nas će ljudi okretat glavu Emocija20

Šta si tolko kritičan? Emocija20
Kiki
#525 Posted : Monday, December 24, 2012 2:03:10 AM(UTC)
Kiki

Was thanked: 6 time(s) in 6 post(s)
Neodgovorni wrote:
Ovo što slijedi su sve samo moja subjektivna, laička, vrlo promjenjiva razmišljanja i opažanja. Emocija30

Meni se čini da ovo u vezi IF ima logike. Čak možda i ovo oko unosa kalorija.

Nekako mislim da su mnoga naša dosadašnja razmišljanja potpuno kriva.

Nedavno sam naletio na sliku vaterpolista s početka 20. stoljeća. To su bili mahom FENOMENALNO građeni (da ne kažem nabildani) momci kakvi po današnjem poimanju ne bi trebali biti uza svoju manjkavu prehranu, uza abnormalne količine kardia. Nitko od njih vjerujem nije bio samo vaterpolist nego su vjerojatno radili poslove preko dana.

Svatko se hrani kako je njemu dobro, meni je primjerice bolje jesti 5-6 obroka u danu, dok je nekome bolje jesti 3, ali veća. Ne razumijem što si htio reći sa ovim dijelom u vezi vaterpolista? Genetika, neprerađena hrana.... Svatko zna nekoga što je građen odlično, a ne pazi na prehranu. Ne znači to što si ti vidio vaterpoliste s početka 20. st. koji izgledaju odlično da je to jer nisu pazili na prehranu te da su sada vaterpolisti manji jer paze na prehranu.

Neodgovorni wrote:
Mislim da, ako u tijelu stvorimo potrebu, potražnju, da će ono odgovoriti i -- ovako ili onako, nešto prije ili nešto kasnije -- izgraditi ono za čim smo potrebu stvorili. Mislim da je tijelo samo po sebi "pametno"; na nama je samo da treningom dosljedno stvaramo potražnju.

Evo moj primjer. Ja inače nosim uvijek isti neki BF. Ljudi bi to nazvali mršavim ili optimalnim, mada sigurno nije ispod 10%. Kako sam u zadnje vrijeme pokušavao nabaciti malo mase, silio sam se da jedem više i nabacio sam uskoro fin BF. Emocija20 Napokon mi je i to dosadilo. Nastavio sam trenirati ali se nisam više zamarao koliko i kako jedem. Za manje od dva tjedna sav taj dodani BF se istopio i vratio na moju standardnu razinu. Ne bih rekao da sam izgubio mišića, mada ne mogu biti siguran.

Nikako mi nije prirodno trpati ravnomjerno obroke kroz dan. To je ogromno opterećenje za cijeli sistem. Mislim da je tijelu period odmora od probavljanja izuzetno blagotvoran. Tijelo sigurno neko vrijeme nakon treninga pamti da čuva mišiće i, drugo, pojačano iskorištava hranu ako duži period nisi jeo (HGH). To je toliko prosto da mislim da nitko ne bi osporavao.

To ne znači da mislim da se treba prisiljavati jesti puno ili jesti malo. U stvarnosti je taj izbor mnogo lakši, barem za nas koji nismo profesionalci. Kada želimo nabaciti masu, pokušavamo jesti malo više; kada želimo izgubiti salo, pokušavamo jesti malo manje.

Još dvije stvari koje su donekle povezane s ovim što želim reći o stvaranju potražnje.

Prvo, ona rasprava o tome "može li se istovremeno dobivati mišiće i gubiti salo". Ja sam na svoje oči vidio da može. Uostalom zar tijelo kroz dan više puta ne prođe i kroz period katabolizma i kroz period anabolizma? Mi ga treningom samo učimo da su mišići oni koji su mu potrebni. Stvaramo "potražnju".

Drugo, nedavno se ovdje odigrala velika rasprava o unosu proteina. Svi su se zalagali za standardni 2g po kg. Po mom mišljenju tijelu je potrebna mala količina proteina da bi sačuvalo postojeće mišiće i izgradile onu mrvicu novih. Naravno, ako je netko profesionalac i natječe se, pametnije mu je da unosi optimalno nego dovoljno.

Bitno je da se unesu kalorije. Tko je u suficitu rasti će, tko je u deficitu neće.

Ovo što si naveo da pokusamo jesti malo više kada zelimo mase ili malo manje kada zelimo smršati ne drzi vodu. Razlika je u tome što se jede više i kakva je prehrana do sada bila. Naravno da ako se ne drzi zdrave prehrane, ali jedeš "umjereno" tj. da si na granici potrebnih kalorija da ćeš biti isti. No kada bi sada na to dodao još 500 kalorija iz bilo kakvih izvora primjetio bi razliku nego kada bi dodao 500 zdravih kalorija.

Ja sam počeo sa 15 trenirati borilačke vještine, u prvoj godini sam dobio 10 kila, a hranio sam se po potraznji tijela (pazio sam na obroke i da unosim dosta mesa i sira, no nisam si ustručavao brzu hranu i masnu hranu). Mast se gubila, a mišići su dolazili. Zašto? Zato što sam bio početnik.

Sada kada pazim na prehranu mogu manervirat od +/- 5 kila kada god hoću. Naravno u normalnom vremenskom periodu. Hoću reći da kada se pozna svoje tijelo nije problem dobiti 5 kila kao ni izgubiti 5 kila.

Ovo što si rekao u vezi proteina. Najamanje 2g po kilogramu za sportaša je točno.

Edited by user Monday, December 24, 2012 2:06:01 AM(UTC)  | Reason: Not specified

Overeem vuce steroide
#526 Posted : Monday, December 24, 2012 11:52:24 AM(UTC)
Overeem vuce steroide

A šta ti znači uopće zdrava prehrana...?
ivan
#527 Posted : Monday, December 24, 2012 12:21:55 PM(UTC)
ivan

Was thanked: 26 time(s) in 20 post(s)
evo par clanaka o tzv. warrior dijeti ...uglavnom tokom dana se jede jako malo ili gotovo nista,a navecer jedan veliki obrok
http://www.fitness.com.h...iketa/Warrior-diet-.aspx

http://www.fitness.com.h...-ce-vas-sokirati---.aspx

http://www.fitness.com.h...i_dobra_propaganda_.aspx

Edited by user Monday, December 24, 2012 12:24:25 PM(UTC)  | Reason: Not specified

Kiki
#528 Posted : Monday, December 24, 2012 12:51:21 PM(UTC)
Kiki

Overeem vuce steroide wrote:

Da ne duljim, sportska prehrana.

Fast food, visoko prerađena hrana, slatkiši, grickalice, visokokalorijski sokovi OUT
Meso, riža, krumpiri itd. IN

Edited by user Monday, December 24, 2012 12:53:23 PM(UTC)  | Reason: Not specified

Overeem vuce steroide
#529 Posted : Monday, December 24, 2012 2:02:48 PM(UTC)
Overeem vuce steroide

Kiki wrote:

Fast food, visoko prerađena hrana, slatkiši, grickalice, visokokalorijski sokovi OUT

E ja se neslažem stobom recimo..
MasahikoKimura User is suspended until 9/6/2014 1:02:28 AM(UTC)
#530 Posted : Tuesday, December 25, 2012 8:36:02 PM(UTC)
MasahikoKimura

Was thanked: 6 time(s) in 3 post(s)
Kiki wrote:

@ Kiki je to napisao dobro....ali da ga pitaš da posloži program prehrane,bilo bi tu svakakve ludosti :D
Overeem vuce steroide
#531 Posted : Sunday, December 30, 2012 11:24:48 AM(UTC)
Overeem vuce steroide

Hajde reci Phelpsu ili Tour de france vozaču koji dnevno potroši 10000kcal i mora pojesti najmanje toliko da bi se uspješno moga oporavit i regenerirat..
Da te kalorije unese iz zobenih,voća i kajaznam čega Emocija18
Overeem vuce steroide
#532 Posted : Sunday, December 30, 2012 11:26:14 AM(UTC)
Overeem vuce steroide

MasahikoKimura wrote:
Kiki wrote:

@ Kiki je to napisao dobro....ali da ga pitaš da posloži program prehrane,bilo bi tu svakakve ludosti :D

Programi prehrane su sranje i nemože ti ih nitko drugi složit...To sam slažeš ovisno o visini/težini..;ciljevima,financijama itd itd
Al čak sam i protiv slaganja fiksnih jelovnika
karl anal
#533 Posted : Sunday, December 30, 2012 11:38:51 AM(UTC)
karl anal

Was thanked: 967 time(s) in 466 post(s)
Kiki wrote:

ja cili život samo to jedem i čime sam se god bavio nikad nijhe bilo problema tako da se zapitam, čemu te gluposti
Zene su kao izmet
Sto su starije lakse ih je pokupit
akvic
#534 Posted : Sunday, December 30, 2012 12:28:32 PM(UTC)
akvic

Was thanked: 13 time(s) in 7 post(s)
karl anal wrote:
Kiki wrote:

ja cili život samo to jedem i čime sam se god bavio nikad nijhe bilo problema tako da se zapitam, čemu te gluposti

probaj pa ćeš vidjeti, ovako te nitko ne može uvjeriti

ja sam znao da kvaliteta prehrane ima ogroman učinak ali nisam se ni nadao koliki je na kraju ispao, sredi si prehranu i daj si 3 do 6 mjeseci period za testiranje
karl anal
#535 Posted : Sunday, December 30, 2012 12:44:45 PM(UTC)
karl anal

akvic wrote:
karl anal wrote:
Kiki wrote:

probaj pa ćeš vidjeti, ovako te nitko ne može uvjeriti

ja sam znao da kvaliteta prehrane ima ogroman učinak ali nisam se ni nadao koliki je na kraju ispao, sredi si prehranu i daj si 3 do 6 mjeseci period za testiranje

učinak čega, šta se desi,vidim kro zidove, skačem preko kuća, šta mogu očekivat
Zene su kao izmet
Kiki
#536 Posted : Sunday, December 30, 2012 2:12:40 PM(UTC)
Kiki

Nakon 3 mjeseca skačeš preko kuća i izgledaš ko overeem, a nakon 6 mjeseci postaješ hulk. Da mi je znati kako izgledaš ako se cijeli zivot tako hraniš?

Oni koji su probali kako kaze akvic, znaju o cemu pricam.

@Overeem vuce steroide - da zakljucimo raspravu o kalorijama, svako ima drugacije potrebe.
Razlika je kod rekreativca koji hoće rasti hoće li unjeti kalorije iz big mac-a i krumpirića ili iz mesa i kuhanih krumpira. Nije to samo jedi malo više istih stvari kao i prije, pa ćeš rasti i imati mišiće.
Nije moguce pojesti 1 obrok dnevno i biti građen kao Walker, nije moguće jesti jedan obrok i natjecati se na najvećem nivou. Plivače, borce i bodybuildere nećemo uspoređivati. Toliko od mene na tu temu. Ne zelim ulaziti u daljnju raspravu. Ako ti se raspravlja javi se na pm.

@MasahikoKimura - Tko sam ja da nekome određujem prehranu? Ostavljam to nutricionistima i iskusnim sportašima.

karl anal
#537 Posted : Sunday, December 30, 2012 2:23:11 PM(UTC)
karl anal

Kiki wrote:
Nakon 3 mjeseca skačeš preko kuća i izgledaš ko overeem, a nakon 6 mjeseci postaješ hulk. Da mi je znati kako izgledaš ako se cijeli zivot tako hraniš?

Oni koji su probali kako kaze akvic, znaju o cemu pricam.

ja pitam jer me zanima,neznam šta je toliko teško pšokušat pojasnit
šta se tiče izgleda, kako b triba izgledat, nekužim
jebli vas mišići
Zene su kao izmet
Overeem vuce steroide
#538 Posted : Sunday, December 30, 2012 2:54:08 PM(UTC)
Overeem vuce steroide

Čekaj zdrava prehrana znači potpuno isključivane junk fooda?
Daj fuck...Jebeš život na voću i pahuljicama
Bullshit
karl anal
#539 Posted : Sunday, December 30, 2012 2:56:36 PM(UTC)
karl anal

Bullshit

pa bio bi isfrustriran totalno
baš me zanima akvićev odgovor, koja je razlika
ko ti more platit kad te uvati želja za slatkim pa odletiš na pumpu i vrratiš se sa punom kesom i kolom
strusiš sve pa jebeš sam sebi majku i suta opet istoEmocija20 Emocija20

Edited by user Sunday, December 30, 2012 3:01:09 PM(UTC)  | Reason: Not specified

Zene su kao izmet
Overeem vuce steroide
#540 Posted : Sunday, December 30, 2012 3:00:15 PM(UTC)
Overeem vuce steroide

karl anal wrote:
Bullshit

pa bio bi isfrustriran totalno
baš me zanima akvićev odgovor, koja je razlika

Nikakva...
Šta misliš da netko dođe Phelpsu i kaže mu čuj ti majmune da nisi po cile dane ždera junk food nebi oborio 10 nego 15 rekorda i ostavi se tih energy napitaka budeš dobil dijabetes...
Jelda da je glupo? Emocija18
Users browsing this topic
Guest
57 Pages«<2526272829>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.