Welcome Guest! To enable all features please Login or Register.

Notification

Icon
Error

4 Pages«<234
Options
Go to last post Go to first unread
bero  
#61 Posted : Friday, August 11, 2017 12:43:28 PM(UTC)
bero

Rank: Administration

Was thanked: 4051 time(s) in 2463 post(s)
Originally Posted by: DayHR Go to Quoted Post

Zaboravio si Hunta
5 hw - 2006 - NOV - Associated Fight Press-Fightsport

Nisam zaboravio Hunta :)) Ti konstatno zaboravljaš UFC borce, znaš da se i njih uvrštavalo u Top 10? Posebice 2006. Nije svaki Prajdovac s dvije povezane pobjede uletavao u Top 5.

Tada su jedine relevantne bile Sherdog i MMAWeekly ljestvice, ovo tvoje što si izvukao pitaj boga što je Emocija20
Hunt nije bio ni blizu Top 5:
http://www.mmaweekly.com...updated-on-november-21-2

5-5 su znači po Top 5 protivnicima :P

Mislim da je relevantnije gledat omjer protiv gornjeg doma. Jer, kao što rekoh, u donji dio Top 10 svatko je prije znao zalutat.
Po tvojoj logici borac koji bi pobijedio 15 boraca rangiranih na 9. mjestu - bio bi bolji od Miočića? Emocija20

Edited by user Friday, August 11, 2017 12:46:54 PM(UTC)  | Reason: Not specified

pfs-prevarantske frustrirane seljačine
- dr jupidu
thanks 1 user thanked bero for this useful post.
CroWalace on 8/11/2017(UTC)
DayHR  
#62 Posted : Friday, August 11, 2017 12:53:57 PM(UTC)
DayHR

Rank: Advanced Member

Croatia

Was thanked: 56 time(s) in 44 post(s)
Originally Posted by: bero Go to Quoted Post
Originally Posted by: JDS Go to Quoted Post
Tako kad si i za Mirka prvi put stavio te top 10 pobjede bilo ih je malo, pa si svaki cas nadogradjivao, nasao sam jednu rang listu po kojoj je i ovaj, nasao sam po kojoj je i onaj itd. Tako da mi se cini da su te liste vecinom bile smjesne, gotovo da nisi morao ni imati borbu da se nadjes na njoj.

Renkinzi su funkcionirali jednako kao i ovi poput Sherdogovog ili MMA Junkie dansa.

Nitk nije bez veze i bez opravdanja ulazio na njih.
Oni su najčvršče povijesno vrelo i najrelaniji podatak koji postoji iz različitih povijesnih razdoblja.

Kao i svako istraživanje povijesti, povremeno se pronalaze podaci.

Ni približno.
Danas za upast u Top 10 moraš imat savršen score s barem 10-15 mečeva uz bar jednu-dvije pobjede protiv Top 10 imena.
Prije si upadao sa scoreom 3-0 jer je sve bilo u začecima.

Samim izjednačavanjem rankinga po stoti put dokazuješ da odnedavno pratiš ;)

Nađi mi na tim povijesnim renkinzima i jednog borca koji je ušao u ta vremena u Top 10 a da nije imao jako dobar skor, i da to nije ostvario pobjedama protiv Top 10 boraca. Osim Sappa koji se tu našao da temelju dojma kojeg je ostavio gotovo uništivši borca br. 1 Nogueiru.

Proanaliziraj pomnije, svaki borac je ostvario nekoliko top 10 pobjeda prije trenutka u kojem je bio rangiran.

EDIT: Nemoj ti meni govorit koje su ljestvice bile relevantnije u koja vremena.

Edited by user Friday, August 11, 2017 12:56:45 PM(UTC)  | Reason: Not specified

JDS  
#63 Posted : Friday, August 11, 2017 12:57:00 PM(UTC)
JDS

Croatia

Was thanked: 607 time(s) in 440 post(s)

Zaboravio si Hunta
5 hw - 2006 - NOV - Associated Fight Press-Fightsport

Nisam zaboravio Hunta :)) Ti konstatno zaboravljaš UFC borce, znaš da se i njih uvrštavalo u Top 10? Posebice 2006. Nije svaki Prajdovac s dvije povezane pobjede uletavao u Top 5.

Tada su jedine relevantne bile Sherdog i MMAWeekly ljestvice, ovo tvoje što si izvukao pitaj boga što je Emocija20
Hunt nije bio ni blizu Top 5:
http://www.mmaweekly.com...updated-on-november-21-2

5-5 su znači po Top 5 protivnicima :P

Mislim da je relevantnije gledat omjer protiv gornjeg doma. Jer, kao što rekoh, u donji dio Top 10 svatko je prije znao zalutat.
Po tvojoj logici borac koji bi pobijedio 15 boraca rangiranih na 9. mjestu - bio bi bolji od Miočića? Emocija20

Pa pogledaj mu one rang liste sto je prije stavljao, vecina tih top 10 pobjeda sto ih je racunao je bilo po ovakvima kao sad Hunta, jer da je gledao po ovima bilo bi ih duplo manje, a top 5 neki nebi ni imali
bero  
#64 Posted : Friday, August 11, 2017 1:01:48 PM(UTC)
bero

Nađi mi na tim povijesnim renkinzima i jednog borca koji je ušao u ta vremena u Top 10 a da nije imao jako dobar skor, i da to nije ostvario pobjedama protiv Top 10 boraca. Osim Sappa koji se tu našao da temelju dojma kojeg je ostavio gotovo uništivši borca br. 1 Nogueiru.

Proanaliziraj pomnije, svaki borac je ostvario nekoliko top 10 pobjeda prije trenutka u kojem je bio rangiran.

EDIT: Nemoj ti meni govorit koje su ljestvice bile relevantnije u koja vremena.

Barem pola Top 10 svake divizije je bilo takvo, posebno početkom milenija, upadali su sa ukupno 5-6 borbi, od čega čak nisu bile ni sve pobjede. Istražuj, kad ionako to voliš.

EDIT: govorit ću ti, treba učit mlade sveznadare koji su tek ušli u sport. Samo tako ćeš naučiti ;)
- dr jupidu
fist  
#65 Posted : Friday, August 11, 2017 1:18:07 PM(UTC)
fist

Was thanked: 826 time(s) in 472 post(s)

FIGHTSPORT MIXED MARTIAL ARTS TOP TEN - Stephen Quadros
Last Updated Wednesday 9-4-02

HEAVYWEIGHT 205 lb and up (93 kg and up)

1. Rodrigo Nogueira (PRIDE Heavyweight Champion)
2. Josh Barnett (UFC Heavyweight Champion)
3. Heath Herring
4. Randy Couture
5. Bob Sapp
6. Pedro Rizzo
7. Emelianenko Fedor
8. Ricco Rodriguez
9. Igor Vovchanchyn
10. Mark Coleman

Ovo je legit Emocija27
thanks 1 user thanked fist for this useful post.
bero on 8/11/2017(UTC)
shadow  
#66 Posted : Friday, August 11, 2017 1:21:44 PM(UTC)
shadow

Was thanked: 52 time(s) in 32 post(s)
Ne može se jednom brojit sve žive pobjede kao relevantne a drugima to ne i umanjivat im.
Volim ja Fedora ali daleko od toga da je tako nedostižan i po tim velikim pobjedama nije da bježi današnjim najboljima.Realno Junior ga pere odavna po kvakitetnim protivnicima.Fedor je vrh po dominantnosti i po tome koliko je bio broj 1. Bila su druga vremena i bilo je jednostavnije nego danas.
I nisu samo renkinzi bitni kako to vole neki prikazivat.

Hunt kada ga je Fedor dobio a i skoro svi drugi je bio šala od borca.Kasnije je tek postao dobar borac i nanizao neke solidne pobjede. Stipe je recimo pobijedio kvalitetnijeg Hunta nego Fedor a i Fedor kvalitetnijeg Arlovskog po meni.

Nije sve to ime crno i bijelo. Po meni je Fedor zasad najbolji teškaš ali pitanje je trenutka kada će ga netko zamijeniti. Ima podosta kandidata i ovisi o rezultatima u budućnosti.
thanks 4 users thanked shadow for this useful post.
JDS on 8/11/2017(UTC), Jarac on 8/11/2017(UTC), CroWalace on 8/11/2017(UTC), Chiodo on 8/11/2017(UTC)
bero  
#67 Posted : Friday, August 11, 2017 1:30:54 PM(UTC)
bero

Originally Posted by: fist Go to Quoted Post

FIGHTSPORT MIXED MARTIAL ARTS TOP TEN - Stephen Quadros
Last Updated Wednesday 9-4-02

HEAVYWEIGHT 205 lb and up (93 kg and up)

1. Rodrigo Nogueira (PRIDE Heavyweight Champion)
2. Josh Barnett (UFC Heavyweight Champion)
3. Heath Herring
4. Randy Couture
5. Bob Sapp
6. Pedro Rizzo
7. Emelianenko Fedor
8. Ricco Rodriguez
9. Igor Vovchanchyn
10. Mark Coleman

Ovo je legit Emocija27

Emocija18 Emocija18 Emocija18

Kako je ono rekao, da nema razlike između rangiranja nekoć i danas, ahaha Emocija18
Sappa ovaj stavio na 5. mjesto nakon 2-0 protiv japanskih kečera Emocija18

Edited by user Friday, August 11, 2017 1:31:42 PM(UTC)  | Reason: Not specified

- dr jupidu
JDS  
#68 Posted : Friday, August 11, 2017 1:36:07 PM(UTC)
JDS

Croatia

Was thanked: 607 time(s) in 440 post(s)
Originally Posted by: shadow Go to Quoted Post
Ne može se jednom brojit sve žive pobjede kao relevantne a drugima to ne i umanjivat im.
Volim ja Fedora ali daleko od toga da je tako nedostižan i po tim velikim pobjedama nije da bježi današnjim najboljima.Realno Junior ga pere odavna po kvakitetnim protivnicima.Fedor je vrh po dominantnosti i po tome koliko je bio broj 1. Bila su druga vremena i bilo je jednostavnije nego danas.
I nisu samo renkinzi bitni kako to vole neki prikazivat.

Hunt kada ga je Fedor dobio a i skoro svi drugi je bio šala od borca.Kasnije je tek postao dobar borac i nanizao neke solidne pobjede. Stipe je recimo pobijedio kvalitetnijeg Hunta nego Fedor a i Fedor kvalitetnijeg Arlovskog po meni.

Nije sve to ime crno i bijelo. Po meni je Fedor zasad najbolji teškaš ali pitanje je trenutka kada će ga netko zamijeniti. Ima podosta kandidata i ovisi o rezultatima u budućnosti.

Cak mislim da je i Werdum uz Juniora presisao Fedora po pobjedama nad kvalitetnim protivnicima. Slazem se svim sto si napisao.
thanks 2 users thanked JDS for this useful post.
shadow on 8/11/2017(UTC), Chiodo on 8/11/2017(UTC)
Neodgovorni  
#69 Posted : Friday, August 11, 2017 2:46:37 PM(UTC)
Neodgovorni

Was thanked: 149 time(s) in 94 post(s)
baš gledam Fedorov score i rang liste iz tog doba.
Znači Fedor je sveukupno u cijeloj karijeri pobijedio četiri boraca koji su u tom trenutku bili u Top 5:

-Arlovskog
-Sylviu
-Mirka
-Noga

Nisam siguran kako je Herring bio rangiran kad su se borili, ali ajmo i njega ubacit pa ih je onda 5.

Stipe također ima Top 5 pobjeda: Arlovski, Hunt, JDS, Alistair, Werdum.

Znači izjednačeni su po tom pitanju. Uz sitnu razliku što je Stipe svojih Top 5 skinuo (sve prekidom) u razdoblju od jedne godine, a Fedor svoje u periodu od 2002. do 2009.

Bero,

složit ćeš se da ovi sudovi tko je najbolji uvijek imaju nijansu subjektivnosti. Ja od svoje subjektivnosti ne bježim, a u nju ulazi i dojam koji je borac u nekom momentu ostavljao. Te Stipine top 5 pobjede su sve nad, amo tako reći, potrošenim kadrom. Nemoj me sad strogo doslovno čitat pa napast... znaš na što mislim: to su borci koje smo skoro počeli doživljavati kao doživotne neprvake. Njihova ranjivost je dokazana, ušla je u pamćenje i publike i boraca.

Taj dojam nepobjedivosti je sve. Pogledaj te fenomene: Brock, Ronda, McGregor, Jones... oni su to što jesu donekle i zbog dojma koji su stvarali u naletu. Dok to održavaš, pobjeda ti je servirana na pladnju. (Bijedniku pod imenom McGregor se taj dojam besramno umjetno održava tako da bez IJEDNE obrane titule - naravno izbjegavajući top contendera i neokrunjenog kralja Khabiba - ide na revanš da ispravi poraz od egzibicijskog meča (?), i onda još dobiva izravan title shot za drugu kategoriju... i onda naravno magla iz MMA.)

Meni su ove rasprave glupe. Prvo je bio Cain možda najbolji svih vremena, a ne Fedor. Onda je bio Werdum, a ne Fedor. (Ta me je posebno iritirala.) Sad je Stipe, a ne Fedor.

To je tako kratkovidno. Naravno da nije nijedan od njih nego onaj čije se ime stalno ponavlja.

P.S. Što se tiče Sappa. Nastranu rankinzi, po mom sudu on je u tom svom prvom naletu zaista bio top 5, ako ne i uže. Imao je jedan u najmanju ruku izjednačen meč s Minotaurom koji sadržava i nekoliko pokušaja ubojstva. Naravno dok nije faktor straha popustio i malo-pomalo se ne otkrile rupe... onda smo dobili sprdnju umjesto borca.

Edited by user Friday, August 11, 2017 2:51:52 PM(UTC)  | Reason: Not specified

bero  
#70 Posted : Friday, August 11, 2017 2:52:20 PM(UTC)
bero

A gle, trebamo tu i tamo malo sveznadariti :))
Što se Stipinih pobjeda tiče, što god mislio o njegovim protivnicima, to je stanje HW divizije. Boljih nema. Po toj logici ni Fedorovih Top 5 pobjeda nije ništa bolje, odnosno po toj logici jedine vrhunske pobjede su mu Mirko i Nog jer su ostali bili već istrošeni ili nedovoljno kvalitetni za tu poziciju.

Fedor, kakav god bio, zasad jest najbolji all-time. Godine dominacije ga tu drže. Cain i Werdum nikad nisu došli ni blizu jer nemaju konstantu, njihov boravak na br. 1 traje po mjesec dana (karikiram).
Jedini koji ga ima šansu stići je Stipe. To nije subjektivnost, već statistika i rezultati.
- dr jupidu
bero  
#71 Posted : Friday, August 11, 2017 3:14:53 PM(UTC)
bero

Držite se Stipe, ne Fedor vs. ostali usporedbi.
Tema je Stipe, znači mora on biti u kombinaciji :)
- dr jupidu
GSP  
#72 Posted : Saturday, August 12, 2017 11:07:29 AM(UTC)
GSP

Was thanked: 161 time(s) in 130 post(s)
Stipe sa još jednom-dvije pobjede ulazi u povijest. Najbolji Fedor ne bi imao šta tražiti sa njim. Jedino ga može dobiti najbolji Cain. Onaj koji je bio protiv JDS-a i Lesnara ali Stipe napreduje iz borbe u borbu i hmmm možda još nismo vidjeli najboljeg StipuEmocija20

Po meni dobiva Caina i black beast i onda ako Jones ima jaja nek digne i proba ga dobitDancing
GSP  
#73 Posted : Wednesday, August 16, 2017 10:34:38 PM(UTC)
GSP

Was thanked: 161 time(s) in 130 post(s)
bero  
#74 Posted : Thursday, August 17, 2017 8:15:52 AM(UTC)
bero

Originally Posted by: GSP Go to Quoted Post
https://gol.dnevnik.hr/clanak/rubrika/mma/dana-white-dao-naslutiti-da-se-stipe-miocic-vraca-7-listopada---486016.html

nek to pobijedi, ali svejedno onda mora u Japan da mu srede 10-ak mečeva protiv Zuluzinha, Kanehare, Minowe i sličnih ubojica...ono, da se može približit Fedoru Emocija18

- dr jupidu
thanks 2 users thanked bero for this useful post.
DugoVecCitam on 8/17/2017(UTC), JDS on 8/17/2017(UTC)
Users browsing this topic
Similar Topics
Stipe Miočić vs. Andrei Arlovski - UFC 195 (Slobodna borba / MMA)
by bero 10/21/2015 8:14:42 PM(UTC)
Stipe Miočić vs. Gabriel Gonzaga (25.01. 2014.) (Slobodna borba / MMA)
by bero 11/21/2013 8:43:07 AM(UTC)
Stipe Miočić - napokon pravi Mirkov nasljednik? (Slobodna borba / MMA)
by Silni 9/13/2012 1:32:29 PM(UTC)
4 Pages«<234
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.